Nezamestnanost absolventu VŠ v ČR

Text dotazu

Dobrý den,

chteěa by se zeptat na nezaměstnanost absolventů VŠ v ČR v 2010-2015 v percentuálním i nominálním vyjádření.
Kolik je volných pracovních míst v současnosti?
Kolik je studentů bakalář. i mag. studia v součanosti?

Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

velmi podrobné statistiky zpracovává Ministerstvo práce a sociálních věcí, statistiky týkající se nezaměstnanosti absolventů vysokých škol v uvedeném období naleznete na adrese http://portal.mpsv.cz/sz/stat/abs/polo. Méně podrobné přehledy zpracovává také Český statistický úřad - https://www.czso.cz/csu/czso/casove-rady-zakladnich-ukazatelu-statistiky-prace-unor-2015-asapd1goq0 - tabulka č. 22. V obou případech jsou však údaje uvedeny pouze číselně, ne v procentech.
Percentuální vyjádření nezaměstnanosti absolventů VŠ jsme nalezli pouze v následujícím článku - http://www.strediskovzdelavacipolitiky.info/download/Uplatneni%20absolventu%20VS.%20LN%202015-02-17.pdf.

Počty volných pracovních míst jsou uvedeny ve statistikách nezaměstnanosti za jednotlivá léta - http://portal.mpsv.cz/sz/stat/nz/mes. Statistiky o počtech studentů vysokých škol zveřejňuje na svých webových stránkách Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - http://www.msmt.cz/vzdelavani/skolstvi-v-cr/statistika-skolstvi/data-o-studentech-poprve-zapsanych-a-absolventech-vysokych.

Obor

Výchova a vzdělávání

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

30.03.2015 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu