Nepořádek jako u (T)tauců

Text dotazu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak vzniklo rčení, že je někde nepořádek jako u (T)tauců? Můj otec ho používá celkem často, tak jsem se chtěl, zda to není jen jeho výmysl.

Odpověď

Dobrý den,

litujeme, ale hledaný příměr "nepořádek jako u Tauců" jsme v naši zdrojích  - J.Zaorálek : Lidová rčení, M-Zemanová : Na Hromnice o hodinu více, J. PlachetkA : Velký slovník citátů a přísloví,Velká kniha citátů-vydavatelství Tempo -nenalezli.

Doporučujeme Vám proto, abyste se ještě obrátil na odborníky v Jazykové poradně Ústavu pro jazyk český AV ČR, http://www.ujc.cas.cz.