Nepodařilo by se dohledat název detektivního románu/thrilleru, v němž vrah své oběti zaživa používá jako modely pro sochy?

Text dotazu

Četla jsem tu knihu před několika lety a nedávno jsem si na ni vzpomněla v nějaké debatě a manžel by si ji chtěl přečíst. Vím, že vyšla v rámci nějaké edice, kde knihy měly tvrdou vazbu s barevným pruhem a v jejím rámci vycházely třeba knihy od autora jménem C. J. Box. A půjčovala jsem si ji v Městské knihovně v Praze v ústřední pobočce. To mi tak nějak utkvělo, ale to je bohužel vše. K obsahu knihy - nějaký muž k sobě vláká čtyřčlennou rodinu a postupně jednotlivé členy zabíjí tak, že je zaživa odleje jako sochu. Odehrává se to v USA. Myslím, že dcera z rodiny nakonec přežije, věznitele zabije a končí to tím, že sama převezme jeho "štafetu". Vím, že je to zmatené, ale moc by mě potěšilo, kdybych zjistila, co to bylo za knihu, i když se nejedná o žádnou hodnotnou literaturu :-) Děkuji moc

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Podle zaslaných informací o knize se domníváme, že by se mohlo jednat o následující publikaci:

Nykanen, Mark. Přehlídka kostí. Překlad Ondřej Duha. 1. vyd. v českém jazyce. Praha: BB/art, 2006. 316 s. Class; sv. 39. ISBN 80-7341-656-5.

Obsah: Úspěšný, kritikou vysoce oceňovaný sochař Ashley Strassler je ve skutečnosti brutální sériový vrah. Jeho očima sledujeme hrůzný bizarní svět psychopata. Má zvláštní metodu tvorby - unáší celé rodiny, po několik týdnů je vězní ve svém sídle a poté je používá k odlévání měděných soch. Zdá se, že jeho zločinům nic nestojí v cestě až do chvíle, než přijme jako stážistku ambiciózní studentku sochařství, která objeví jeho brutální praktiky.

Použité zdroje

http://www.kosmas.cz/knihy/128700/prehlidka-kosti/

https://search.mlp.cz/cz/titul/prehlidka-kosti/2511273/

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

Plzeň-město

Knihovna

Knihovna města Plzně, p. o.

Datum zadání dotazu

18.01.2016 13:10

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu