Nepodařilo by se dohledat název detektivního románu/thrilleru, v němž vrah své oběti zaživa používá jako modely pro sochy?

Text dotazu

Četla jsem tu knihu před několika lety a nedávno jsem si na ni vzpomněla v nějaké debatě a manžel by si ji chtěl přečíst. Vím, že vyšla v rámci nějaké edice, kde knihy měly tvrdou vazbu s barevným pruhem a v jejím rámci vycházely třeba knihy od autora jménem C. J. Box. A půjčovala jsem si ji v Městské knihovně v Praze v ústřední pobočce. To mi tak nějak utkvělo, ale to je bohužel vše. K obsahu knihy - nějaký muž k sobě vláká čtyřčlennou rodinu a postupně jednotlivé členy zabíjí tak, že je zaživa odleje jako sochu. Odehrává se to v USA. Myslím, že dcera z rodiny nakonec přežije, věznitele zabije a končí to tím, že sama převezme jeho "štafetu". Vím, že je to zmatené, ale moc by mě potěšilo, kdybych zjistila, co to bylo za knihu, i když se nejedná o žádnou hodnotnou literaturu :-) Děkuji moc

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Podle zaslaných informací o knize se domníváme, že by se mohlo jednat o následující publikaci:

Nykanen, Mark. Přehlídka kostí. Překlad Ondřej Duha. 1. vyd. v českém jazyce. Praha: BB/art, 2006. 316 s. Class; sv. 39. ISBN 80-7341-656-5.

Obsah: Úspěšný, kritikou vysoce oceňovaný sochař Ashley Strassler je ve skutečnosti brutální sériový vrah. Jeho očima sledujeme hrůzný bizarní svět psychopata. Má zvláštní metodu tvorby - unáší celé rodiny, po několik týdnů je vězní ve svém sídle a poté je používá k odlévání měděných soch. Zdá se, že jeho zločinům nic nestojí v cestě až do chvíle, než přijme jako stážistku ambiciózní studentku sochařství, která objeví jeho brutální praktiky.

Použité zdroje

http://www.kosmas.cz/knihy/128700/prehlidka-kosti/

https://search.mlp.cz/cz/titul/prehlidka-kosti/2511273/