Nemoc králíků

Text dotazu

Dobrý den. Měla bych dotaz.
Králíci mně postupně onemocní: začnou mít potíže se zadními nohami, zapáchá trus, přestanou žrát např. pečivo, zrní, jedí jen seno,trávu, hodně pijí, zdá se, že mají teplotu, většina z nich to překonala (jeden úhyn).

Chtěla bych se zeptat na tuto nemoc. Je nakažlivá?
Může se maso konzumovat?
Jaká je prevence?

Děkuji za odpověď.
Jana K.

Odpověď

Dobrý den,

coby pouzí knihovníci se v této záležitosti necítíme oprávněni jakkoliv radit. Měla byste se neprodleně obrátit na veterináře. Můžete zkusit kontaktovat i některou z online veterinárních poraden, ovšem předpokládáme, že Vám tamější odborníci stejně doporučí přímé vyšetření králíků. V otázce bezpečného zacházení s masem nemocných králíků by Vám mohli poradit v Klubu chovatelů králíků masných plemen (http://kchkmp.wz.cz/; e-mail: kchkmp@volny.cz).