největší náměstí v Evropě

Text dotazu

Prosím o pořadí největších náměstí v Evropě..... 20
náměstí bude stačit děkuji a přeji krásný den

Odpověď

Dobrý den,

omlouváme se za opožděnou odpověď. Bohužel se nám nepodařilo nalézt žádný zdroj, který by obsahoval žebříček evropských náměstí podle jejich rozhlohy.

Za největší evropské středověké náměstí bývá považováno náměstí Rynek Glowny v Krakově (http://whc.unesco.org/en/list/29 , http://www.polsko.travel/cz/unesco/krakow--rynek-glowny-main-town-square/ ).

V knize "100 nejkrásnějších náměstí světa" je pak o vatikánském náměstí sv. Petra uvedeno, že "tento nejmenší stát s 1000 obyvateli mí největší náměstí na světě", Guinessova kniha rekordů však za nejrozhlehlejší považuje pekingské náměstí Tienanmen. V archivu Ptejte se knihovny jsme pak nalezli obdobný dotaz na velikost českých náměstí. (http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/2011/velikosti-namesti-v-cr )

Pro orientaci by Vam snad mohl posloužit přehled uvedený ve Wikipedii (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_city_squares_by_size ), evropská náměstí je však nutné z něj vybrat.

Obor

Umění, architektura, muzeologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

04.01.2012 14:58

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu