největší cestovní kancelář

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych zjistit informaci,
která cestovní kancelář, koncern, je největší na světě. Dočetla jsem se, že
na druhém místě je koncern Thomas Cook, ale nemohu nikde nalézt, kdo drží
prvenství. Děkuji předem za odpověd.

Odpověď

Dobrý den,

bohužel ani nám se tuto informaci nepodařilo nalézt v nějakém důvěryhodném zdroji či statistice. Na dvou webových stránkách jsme sice objevili informaci o tom, že největší cestovní kanceláří na světě (z hlediska počtu poboček a zaměstnanců) je Japan Travel Bureau (JTB), ale tento údaj nemůžeme ničím podložit. Jedna ze zmiňovaných stránek se odvolává na Guinnessovu knihu rekordů jako svůj zdroj a přestože jsme hledali v tištěných verzích publikace (roky 2010 a 2009) i na webových stránkách (http://www.guinnessworldrecords.com/), nic takového jsme nenašli.

Zdroje:

http://answers.google.com/answers/threadview/id/477649.html#comments

http://www.jcomchina.com/about_3_en.html   

Možná byste se mohla obrátit na World Association of Travel Agencies (http://www.wata.net/ ), případně Asociaci cestovních kanceláří České republiky (http://www.ackcr.cz/ ), která by tyto informace také mohla mít k dispozici.

Obor

Tělesná výchova a sport. Rekreace

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

25.10.2011 15:18

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu