Nejcennější obrazy

Text dotazu

Dobrý den, mám prosbu, potřebujeme zjistit odpověď na tento dotaz: \"Jmenujte 3 nejcennější obrazy včetně autorů na území České republiky\".

Odpověď

Dobrý den,

je velmi těžké určit, co znamená slovo nejcennější, zvláště jedná-li se o umělecké předměty. Pokud se má určit finanční hodnota obrazu, lze to pouze v případě, že se dílo dostane na aukci či jinak do prodeje. Takovýchto děl se však soukromí vlastníci ani stát příliš často "nezbavují", i proto je velmi těžké určit jejich cenu. U některých děl je ze zřejmých důvodů jejich hodnota nevyčíslitelná.
Obecně je však za nejcennější dílo považován obraz Růžencová slavnost od Albrechta Dürera, který je ve sbírkách Národní galerie ČR. Nejvýznamnějším a údajně i nejdražším obrazem na našem území je Tizianův Apollo trestá Marsya, který je umístěn v galerii na zámku v Kroměříži.
Žebříček nejcennějších děl na území ČR jsme bohužel nikde nenašli, pro konkrétnější informace může Váš uživatel kontaktovat některou instituci zaměřenou na tuto problematiku- např. Národní galerii v Praze, viz.
http://www.ngprague.cz/

Použité zdroje:
http://www.radio.cz/cz/clanek/64278
http://www.czech.cz/cz/publicistika/kulturni-dedictvi/ruzencova-slavnost-slavi-narozeniny/
http://www.azz.cz/?pg=114&lng=1
http://www.ngprague.cz/10/21/vystavy-detail/tiziano-vecellio-zv-tizian-apollo-a-marsyas/

Obor

Umění, architektura, muzeologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.12.2007 11:18

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu