Názvy ulic U Cihelny a Cihlářská

Text dotazu

Dobrý den, potřeboval bych zjistit dřívější názvy ulic U cihelny a Cihlářská v Hradci Králové a kdy došlo ke změně názvu.

Odpověď

Dobrý den,

čerpala jsem z knihy Dejmek, Bohumír, 1928-2003. Historie a současnost Hradce Králové ve jménech ulic.  Bohumír Dejmek.  1. vyd. Hradec Králové : Gaudeamus, 1993. 186 s., mapy.
Ulice Cihlářská  je hlavní ulice procházející Svobodnými Dvory a vedoucí k cihelnám - od toho její název, vznikla již v roce 1899, žádný jiný dřívější název neuveden.
Ulice U Cihelny má jméno podle názvu místní části, je také ve Svobodných Dvorech a autor uvádí rok vzniku 1946. Dívala jsem se ještě do kroniky Svobodných Dvorů, ale tam jsem o této ulici nic nenašla.

Více informací nemůžeme z našich zdrojů zjistit.