názvy ulic

Text dotazu

jak prisli ulice ke svemu nazvu????? ulice:
Na Sedlisti
Zapotocni
Na kozinci
Nad Boticem
U brehu
U potoka
V Nove Hostivari
Za Boticem
Kunicka

Z casoveho duvodu to nestiham.(do skoly) dekuji predem za vyrizeni

Odpověď

Vážený pane,

naše služba nezpracovává školní úlohy, jak jistě víte, a také neřešíme "zadání" v takovém rozsahu. Doporučujeme navštívit knihovnu, kde jsou k dispozici příručky. Využít lze služeb Národní knihovny nebo Městské knihovny na Mariánském náměstí, kde je specializovaná studovna pragensií.

Pražský uličník : encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství / zpracoval kolektiv autorů pod vedením Marka Lašťovky ; úvodní stať napsal Václav Ledvinka. -- 1. vyd.. -- Praha : Libri, 1997-1998. -- 2 sv. : il., mapy ; 21 cm

Ulicemi města Prahy od 14. století do dneška : Názvy mostů, nábřeží, náměstí, ostrovů, sadů a ulic hlavního města Prahy, jejich změny a výklad / Zprac. Jiří Čarek, Václav Hlavsa, Jos. Janáček a Václav Lím ; Obrázky podle soudobých kreseb a fot. nakreslil Mirko Jeníček. -- 1. vyd.. -- Praha : Orbis, 1958. -- 535, [2] s. : 64 s. fot. příl. ; 8°

Stehlíkův historický a orientační průvodce ulicemi hlavního města Prahy / Red. Franta Žáček, František Stehlík ; Ilustroval Fr. Žáček. -- Praha : František Stehlík, 1929. -- 621 - [I] s. : [IV] obr. tab. v textu - [I] plán ; 8°

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ozna%C4%8Dov%C3%A1n%C3%AD_ulic_a_ve%C5%99ejn%C3%BDch_prostranstv%C3%AD