Názvy periodik Mladý hlasatel a Junáci, vpřed

Text dotazu

Prosím o přesný název časopisu Mladý hlasatel (konkrétně velká písmena v názvu), vydávaný v druhé polovině 30. let Stejný dotaz u nového názvu (po r. 1945) časopisu: Junáci, vpřed ! (všechny znaky) Děkuji

Odpověď

Časopis Mladý hlasatel nemá Studijní a vědecká knihovna ve fondu. Proto lze ověřit pouze v databázích, např. Souborná databáze PER : česká a moravská periodika na serveru Moravské zemské knihovny v Brně, viz. http://www.mzk.cz/katalogy/
Záznam z této databáze:
Mladý hlasatel : Obrázkový, zábavný časopis pro chlapce a děvčata. -- Praha : Melantrich. -- Roč. 2 (5. září 1936, č. 1) - 6 (17. květen 1941, do č. 38)
Předcházel mu titul Malý hlasatel : Obrázkový, zábavný časopis pro chlapce a děvčata. -- Praha : Melantrich. -- Roč. 1 (31. srpen 1935, č. 1 - 1. srpen 1936, do č. 44).

Časopis Junáci, vpřed má Studijní a vědecká knihovna. Titul je nazván Junáci, vpřed! a podtitul je časopis československé mládeže. Dle dostupných informací tento titul vycházel v letech 1948-1951.