název ulice Hiršlova

Text dotazu

Dobrý den, rád bych se dozvěděl něco o osobě, po které je pojmenována ulice
Hiršlova v Praze 6, Břevnově. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
Ulice Hiršlova  (Břevnov) byla pojmenována dle Karla Hiršla (1922 - 1945), českého studenta, představitele protinacistické odbojové organizace Předvoj.
V toce 1944 byl zatčen a těsně před osvobozením popraven v Terezíně.
Toto jméno nese ulice od svého vzniku v roce 1972.

Zdroj:
* Pražský uličník : encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství .
1. vyd. Praha : Libri, 1997-2012.