nazev ulice

Text dotazu

Přeji hezký den. Zajímalo by mne, po kom se jmenuje ulice v Hradci Králové Šimkova ulice a Šimkovy sady.

Odpověď

Dobrý den,

Šimkova ulice i Šimkovy sady jsou pojmenovány po Karlu Šimkovi (1923(?) - 1945), který byl zapojen do protifašistického odboje v Hradci Králové, byl aktivním členem Junáka, po roce 1940 pokračoval ve skautské činnosti ilegálně. V roce 1945 byl zastřelen německou vojenskou hlídkou.

Použité zdroje

DEJMEK, Bohumír. Historie a současnost Hradce Králové ve jménech ulic. 1. vyd. Hradec Králové: Gaudeamus, 1993. 186 s.
Encyklopedie města Hradce Králové. [Díl 2] (N-Ž). 1. vyd. Hradec Králové: Garamon, 2011.