Název písničky

Text dotazu

Dobrý den,nedávno jsem slyšela takovou jednu
písničku, ale netuším, jak se jmenuje ani od koho je. Pamatuji si akorát
část jejího textu (zas koně mě vítaj a voči maj hnědý a na pozdrav chtěli by
z ruky mi žrát a psi řvou jak divý a já mam zas pocit jak kdybych ty koně
zas vopravnu krad).Byla bych moc vděčná, kdyby znal někdo její název a
prozradil mi ho. Moc děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

píseň, kterou hledáte, zpívá tramská a folková kapela Pacifik. Píseň vyšla

na dvou CD Kristova léta (2004) a Velká vlaková loupež (1993), odkazy níže

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/pacifik/uz-kone-me-vitaj-64559

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pacifik_(hudebn%C3%AD_skupina)

2004 - Pacifik Kristova léta - Brothersk Records a.s. 070105-2 : CD 1 : Už

koně mě vítaj, Tak šel čas, Tommy, Tulák, Jim z Fregaty, Listopad, Ženy,

Ženy, Už jen chvíli, Babička Dalila, Žízeň, Neznámá země, Až ztichnou bílé

skály, Nad Vltavou, Běž o dům dál, Velká vlaková loupež, Klára, Čínská

čtvrť, Ostrov, Zvědavá píseň, Zlato, Všivá loď

CD 2 : Půjdem spolu do tý země, Tennessee blues, Cikán, Fiesta, Ukolébavka,

V zajetí swingu, Pochod svatých, Léto je blíž, Trápení chudý holky, Režisér,

Mary-Jane, auto pro můj skalp, Pět pistolí, Aloha oe, Návrat domů, Někdo si

píská, Ikaros, Sentimental Journey, Kavárna Slávie, Čardáš, Když přijdou

chvíle (MASH)

1993 - Velká vlaková loupež - Presston PB 0032-2 331 : Zlato, Už koně mě

vítaj, Zvědavá píseň, Všivá loď, Vzdálený Pacifik, Morytát o řezníku

Peroutkovi, Listopad, Mississippi blues, Oregon, Někdo si píská, Jim z

Fregaty, Klára, Čínská čtvrť, Neznámá země, Tak šel čas, Velká vlaková

loupež