název firmy - adresář firem

Text dotazu

Je možné zjistit název potravinářské firmy/firem, která zpracovávala mléčné výrobky a existovala v Brně za \"první republiky\", do znárodnění. Potřebuji zjistit jméno původního německého majitele a předpokládám, že firma se jmenovala po něm.

Odpověď

Existují seznamy firem, podnikatelů, v nichž můžete podobné údaje hledat.
V Národní knihovně ČR např.:
Adresář republiky Československé pro průmysl, živnosti a zemědělství. Svazek I, Národohospodářská část. Seznam adres: Čechy = Adreßbuch der Čechoslovakischen Republik für Industrie, Gewerbe, Handel und Landwirtschaft .... Band I, Volkswirtschaftlicher Teil, Adressenverzeichnis: Böhmen / Za použití úředních pramenů vydán firmou Rudolf Mosse akc. spol. .... -- XIII. vydání. -- Praha : Rudolf Mosse akc. spol., 1938. -- XXXIX - 1992 s. ; 4°

Tyto adresáře najdete v bázi NKC (http://sigma.nkp.cz/F), do pole pro názvy zadejte: adresář živnost?; nebo adresář průmysl? (znak ? nahrazuje proměnnou koncovku).

Dostupnost adresářů zjistíte, když kliknete na ikonu exemplářů v pravé části. Pokud některé adresáře nebudou k dispozici, je možné je v rámci NK ČR najít také v katalogu Katif (http://katif.nkp.cz/) - Generální katalog I.
Přes Katif lze také objednávat do studoven.

V Katifu najdete některé další adresáře: Generální katalog I > A - Arbeis > 006: Adi-Adž > zázn. č. 889 a další.

V rámci služby Ptejte se knihovny vyhledávání tohoto druhu neprovádíme, hlavním účelem služby je upozornit na zdroje. Pokud nebydlíte v Praze nebo nemáte možnost navštívit Národní knihovnu, můžete se obrátit na jinou knihovnu, v Brně by vám jistě poradili v Moravské zemské knihovně (www.mzk.cz).

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.02.2008 13:30

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu