název filmu?

Text dotazu

Chcel by som zistiť názov filmu. Pamätám si pointu.Videl som ho niekedy v 90.rokoch Vedecký tím sa snaží poslať do minulosti človeka.Pri pokuse sa v portáli objaví postava a zmizne.Aj napriek tomu sa vyslanie uskutočňuje. Hlavný hrdina sa však dostáva do paralelného sveta v ktorom sa bojuje, stretáva sa so svojou manželkou tá však v tomto svete nie je jeho. Po ťažkostiach sa hlavný hrdina vracia portálom späť aby zastavil práve svoj odchod.

Odpověď

Dobrý den, dohledat film jen podle přibližného obsahu je velmi obtížné. Všechny encyklopedie filmu jsou řazeny dle názvu filmu či režiséra. Pročítat všechny obsahové anotace k filmům v encyklopediích uvedené, není možné. Náhodou jsme ovšem narazili na film Timecop, natočený v roce 1994, v hlavní roli Jean Claude Van Damme. Film má podobnou základní zápletku. Hlavní hrdina Max Walker se vydává bránou času do minulosti. Důležitou roli ve filmu hraje i jeho žena Melissa. Po návratu do současnosti se setkává se sebou samým. Je zde ovšem několik odlišností od průběhu filmu, který jste popsal Vy.
Podrobný popis filmu si můžete přečíst na stránkách Wikipedie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Timecop.

V roce 1994 vyšla kniha Encyklopedie fantastického filmu: Encyklopedie fantastického filmu. 1. vyd. Praha : Cinema, 1994. ISBN 80-901675-3-5 (váz.).
Velmi obsáhlá je internetová databáze filmu IMDB: http://www.imdb.com/ .
Některé filmy popisuje i Česko-Slovenská databáze filmu: http://www.csfd.cz/ . Pokud si vzpomenete na další upřesňující informace (kdo ve filmu hrál, na přibližný název apod.), můžete tyto zdroje využít. Bez dalších indicií je dohledání filmu pouze o náhodě, že si na stejný film upamatuje někdo jiný.

Obor

Divadlo, film, tanec

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

16.09.2008 12:49

Kaia Caroline píše:
Sobota 08.08.2015 19:24
Dobry den. Už dlouho hledám film který jsem viděla dávno a nepamatuji si z něj mnoho. Vím jen to, že tam byl indián v nemocnici, který potkal člověka kterými řekl ať jde do jeho vesnice, kterou musí chránit. Ve vesnici mu lidé nerozumí a ani nevěří. Poté se stane zázrak. Ten člověk začne mluvit jejich řečí a nad ním se zformuje mrak ve tvaru tygři hlavy. Po celou dobu je také pronásledují nějaký zločinci, kteří chtějí tě vesnici samozřejmě ublížit a jejich vedoucí se pozná podle toho, že je na tváři poškrábaný od tygra který je po celou dobu záhadně sleduje. Poté si pamatuji už jen konec filmu. Indian se uzdraví. Jde nemocnicí a když potká doktora vymění mu fonendoskop za své korále. Věku potká toho muže, chytnou se vzájemně za nos a ten indián mu telepaticky poví: Až přijde nějaký muž a bude hledat svou duši najde ji tady. A to je vše co vím.
PSK - admin píše:
Pondělí 10.08.2015 15:10
Dobrý den,
určit film pouze na základě obsahu je velmi složité a z velké části ovlivňuje jeho nalezení šťastná náhoda. Pokud víte pouze stručně obsah, je naším jediným zdrojem hledání volný internet, kde se ostatní mohou např. v různých fórech o tomto filmu zmínit. Samozřejmě, že existují knihy významných filmů, ale pokud nevíte např. alespoň režiséra či některého z herců, rok natočení atd., není možné tyto knihy využít.
Zkoušeli jsem tedy Vámi popisovaný film dohledat za použití různých slov z uvedeného obsahu, ale bohužel žádný film s podobnou tematikou jsme nenašli.
Pokus byste si vzpomněla na další detaily, které by byly pro hledání užitečné (např. již zmínění herci), dejte nám vědět, třeba by poté bylo pátrání úspěšnější.
Quac píše:
Úterý 21.06.2016 17:23
Jaguár a hrál tam Jean Reno
lucie píše:
Pondělí 28.12.2015 21:12
Dobry den,hledam jeden film, je to trosku starsi film, zrejme thriller, nebo drama. jedine klicove momenty, co si pamatuji, jsou ty, ze nejaky pan, myslim detektiv se seznamil s nejakou pani a ta mela holcicku. A za tou malou holcickou porad jezdil nejaky divny chlap a vzdycky ji dal takoveho jezecka jakoby hracku, a pak ji ke konci unesl, ale ten nevlastní otec detektiv ji zachranil, vypadl mi nazev, ale byl takovej divnej ;D diky za odpovedi
PSK - admin píše:
Úterý 29.12.2015 13:52
Dobrý den,
mohlo by se jednat o film "Stalo se za bílého dne" z roku 1958 řazený do kategorie krimidrama natočený v koprodukci Západní Německo, Švýcarsko,Španělsko podle předlohy Friedricha Dürrenmatta. V knižní podobě tento román vyšel pod názvem "Slib" a byl zfilmován celkem čtyřikrát. Děj filmu se odehrává při vyšetřování smrti malé holčičky, takže se možná jedná o jiný film. Pokud ano, mohl byste jste si zkusit sám vyhledávat v české filmové databázi.
http://www.csfd.cz/[…]/.
Služba PSK
Michal píše:
Neděle 27.11.2016 17:23
Přísaha...jack nicolson..
nikola píše:
Sobota 23.01.2016 22:35
ahoj dlho hladam ktory je o chalanovy a dievčatu ktorym sa narodi chlapec ten chlapček furt plače v naruči jeho matky tak odide a chlapec sa stara sam o to dieta neviete nahodou niekto ako sa vola
PSK - admin píše:
Úterý 26.01.2016 08:25
Dobrý den,
podle takto přibližného popisu děje je dohledat jakýkoli film velmi obtížné a na základě vyvozených klíčových slov se nám bohužel žádný podobný snímek najít nepodařilo.
Níže však přikládáme odkazy na rozsáhlé internetové filmové databáze, prostřednictvím nichž je možné filmy vyhledávat. Pokud si vzpomenete na nějaké další indicie, například na jméno nějakého herce, přibližný rok natáčení, či žánr a využijete tyto databáze, Vaše šance na dohledání filmu se značně zvýší.
http://www.csfd.cz/podrobne-vyhledavani/
http://www.fdb.cz/vyhledavani-rozsirene.html
http://www.imdb.com/
Veronika píše:
Sobota 06.02.2016 21:01
Dobrý večer, nemohu najít film. Bohužel ani nevím jak se jmenuje. Jsou dvě ženy, jedna otěhotní s gynekologem a druha je jeho manželka a též otěhotní. Gynekolog spáchá sebevraždu a jeho žena se pak vše dozví. Dostane se k ženě do domu jako chůva a stará se o její dítě, ale začne ho i kojit a hraje si na to, že dítě je její. Když dítě kojí uvidí ji údržbář rodiny (černoch ) a ona mu podstrčí kalhotky a rodina ho pak vyhodí ....... Děkuji
PSK - admin píše:
Pondělí 08.02.2016 14:12
Dobrý den, mohlo by se jednat o film Ruka na kolébce USA Hand That Rocks the Cradle, The Thriller / Drama USA, 1992, 105 min. Více na http://www.csfd.cz/film/4122-ruka-na-kolebce/prehled. Služba PSK
Ina píše:
Sobota 13.02.2016 11:39
Dobrý den, už dlouho hledám komedii, název zněl něco jako ,,Dva přátelé", ale pod tímto názvem ho nemohu najít. Manželka si chce vyrazit na dovolenou s milencem, její manžel je upoutaný na vozíku a tak se rozhodne ho dát do ústavu i s malým psíkem. Muž se v ústavu seznámí s mužem (nepamatuji si, myslím, že byl slepý) a stanou se kamarády. Nový kamarád rozhodne, že si užijí života, utečou na čas z ústavu a tak vzniká spousta zajímavých a legračních zážitků. Nakonec se spolu do ústavu vrátí, manžel snad tuší (možná se to dozví) že jeho žena byla na dovolené s milencem, ale nic neprozradí, protože i on má své tajemství. Opravdu asi jedna z mála bláznivých komedií, které mám ráda. Myslím, že komedie byla italská, možná španělská, to už nevím. Děkuji.
PSK - admin píše:
Pondělí 15.02.2016 14:13
Dobrý den, bohužel ani nám se nedaří komedii najít. Hledání knihy nebo filmu podle obsahu není jednoduché a spíš je náhoda, když se dílo najde. Služba PSK
Mizio píše:
Sobota 10.11.2018 02:02
Ina : Dva společníci - Infelici e contenti 1992
Ivona píše:
Pátek 19.02.2016 20:03
Dobrý den , hledám film který jsem viděla před lety ale vůbec nevím název ani hlavní postavy. Děj byl o páru kde žena svého muže začala brzy po svatbě psychicky tyrat , začalo to drobnostmi ale zkoncilo to myslím vraždou , nakonec ho zabila.V hlavní roli tam hrála i jeho milující matka která ji brzy prokoukla ale nezachránil ho. Herci byli možná i známí, krásná blondýnka a sympatický tmavovlasy herec.myším ze to začínalo například ze ho třeba udeřila protože nenakoupil prostě kvůli blbostem. Budu vám vděčná za jakýkoliv návrh a odpověď. Děkuji
PSK - admin píše:
Pondělí 22.02.2016 18:19
Dobrý den, mohlo by se jednat o film Krásná řeznice?

Krásná řeznice (TV film)
USA Blue-Eyed Butcher
Krimi / Drama / Thriller
USA, 2012, 85 min
Režie: Stephen Kay
Scénář: Michael J. Murray, Jamie Pachino
Hrají: Sara Paxton, Justin Bruening, Lisa Edelstein, W. Earl Brown, Erin Cahill, Annie Corley, Beau Dunn, Michael Gross, Lucinda Jenney, David Marciano, Sam McMurray, Zuleyka Silver, Annie Wersching, Aaron Lustig, Katrina Norman, Vyto Ruginis, Nicole Hayden, Joshua Snyder, Jonathan Patrick Moore, Nancy Grace, Matthew Del Negro, Anne Mari.

http://www.csfd.cz/film/328765-krasna-reznice/komentare/
Klára píše:
Úterý 15.03.2016 07:25
Dobrý den. Už několik let pátrám po filmu, který se mi uložil živě do paměti. Pamatuju si jen takové klíčové věci, tak doufám, že budete vědět, o jaký film se jedná. Odehrával se v prostředí westernu, na farmě. Kde žili 2 lidé - žena a muž. Ten muž kopal hlubokou studnu, už nevím, za jakým účelem, ale najednou nemohli kopat dál. Ta žena zjistila, že tam hluboko nadně žijou nějaké bytosti, které ji výměnou za jídlo posílali diamanty a různé drahé kamení. Posílala jim třeba hovězí maso v košíčku a pak jí nahoru ten košík zase dorazil plný těch diamantů se vzkazem, že děkují za vepřové (nepoznávali chuť masa) No ale potom to zjistil ten muž, že jim posílá ta žena jídlo a že za to dostala diamanty. Tak nakoupil tisíc baterek (těch svíticích) a snesl jim je dolů s vidinou bohatství. Ale baterky se vrátily rozkousané, že toto není k jídlu. Ten muž se naštval a rozhodl se jít dolů za těmi bytostmi a nějak s nimi smlouvat. Ta žena mu to rozmlouvala ale on byl rozhodnutý. Vzal si skafandr a snesl se dolů. Po několoka minutách se objevil ten oblek naplněný diamanty a u toho byl vzkaz, že děkují za kuřecí maso. A ta žena se rozbrečela (možná to byl otec a dcera) a to byl už konec filmu. Nebo tohle je vše, co si pamatuji. Budu moc vděčná za odpověď.
PSK - admin píše:
Pátek 18.03.2016 12:18
Dobrý den,
film s podobným příběhem není bohužel v Encyklopedii fantastického filmu, kterou jsme za tímto účelem prošli, uveden.
Použitý zdroj: ADAMOVIČ, Ivan a kol. Encyklopedie fantastického filmu. 1. vyd. Praha: Cinema, 1994. 224 s., [16] s. barev. fot. ISBN 80-901675-3-5.

Při pátrání po filmu nemáme příliš mnoho dalších možností a zdrojů (kromě výše zmíněné knihy a vyhledávání na internetu).
Třeba se ovšem najde jiný uživatel služby Ptejte se knihovny, který film viděl a název filmu do diskuse vloží.
Mizio píše:
Sobota 10.11.2018 03:06
Klára: to je epizoda ze seriálu 'neuvěřitelné příběhy' 2. řada, 9. díl: díkůvzdání
andrea olahova píše:
Čtvrtek 21.04.2016 14:16
dobrej,dlouho si nemůžu vspomenout na nazev jedný komedie je tam rodinka která slouži v pekle a je tam chlapecek který musí vijit mezi lidi aby zachranil tatu který mu v pekle umírá .. prosím pomozte
PSK - admin píše:
Pondělí 25.04.2016 16:52
Dobrý den,
 podle vašeho zadání by se mohlo tak trošku jednat o film Jak přicházejí sny, viz níže. Jiný se nám najít nepodařilo.
What Dreams May Come
Ako prichádzajú sny
Drama / Fantasy / Romantický
USA, 1998, 113 min

Režie: Vincent Ward
Hudba: Michael Kamen
Hrají: Robin Williams, Cuba Gooding Jr., Annabella Sciorra, Max von Sydow, Lucinda Jenney, Matt Salinger, Werner Herzog, Rosalind Chao, Josh Paddock Obsah Vypravěčem podivného příběhu je lékař Chris, který se po smrti při autohavárii ocitá nejdříve ve zvláštním stavu mezi skutečnosti a nicotou a posléze přichází do pozoruhodného světa, vytvořeného jeho vlastními představami, vzpomínkami a sny. Chris sleduje z dálky milovanou manželku Annii a marně se snaží ulehčit ji utrpení. Manželé totiž přišli už dříve, při jiné autohavárii o dvě děti a překonali těžkou krizi. Annie spáchá sebevraždu. Chris, který se mezitím setkal s dětmi se pro ni vydává do pekla, odkud se mu ji podaří zachránit. Rodina se konečně shledá ve vysněném světě. Příběh však nekončí, protože je možná reinkarnace... (oficiální text distributora)
Jaa píše:
Sobota 11.06.2016 11:33
Popis mi přijde jako film : Malý nicky satan junior ;-)
Jitka Kadlečíková píše:
Pátek 22.04.2016 13:05
Dobrý den, hledám název zřejmě francouzského filmu, byl o dvou povahově i vzhledově rozdílných sestrách, jedna veselá, lehkomyslná, druhá taková šedá myš. Ta první zemřela na tuberu a ta druhá se jí pak začala podobat, hlavně chováním, jako by se do ní převtělila, stejně jako ona brnkala na piáno a zpívala. Byl to film ze starší doby, víc si nepamatuju.
PSK - admin píše:
Středa 27.04.2016 11:37
Dobrý den,
Velmi nás to mrzí, ale bohužel se nám Vámi zmiňovaný francouzský film nepodařilo dohledat. Služba PSK
Michaela píše:
Sobota 23.04.2016 16:04
Dobrý den,
cca před šesti lety jsem viděla film, byl o dítěti, které se narodilo v supermarketu v uličce číslo 5. Celkově ho životem toto číslo doprovází, v 5 měsících ho unesli a skončil v slaměném betlémě, v pěti letech ho téměř odneslo tornádo, film se posouvá dál, ale to už není tak podstatné. Jestli někdo znáte název filmu, tak mi prosím odpovězte
PSK - admin píše:
Pondělí 25.04.2016 15:02
Dobrý den, odpověď jsme Vám poslali na e-mail. S pozdravem služba PSK
Anna píše:
Pondělí 16.05.2016 22:42
Dobrý den, kdysi jsem viděla film. Byl asi italský. Bylo to o mladíkovi, který se vrátil k ženě z války. Zjistí, že žena jej podvádí a nečetla ani jeden jeho dopis. Dosnane práci jako podomní prodavač čokolády. Když jede autobusem, seznámí se s dívkou, která jede domů ze studií. Je těhotná a bojí se otce. On jí nabídne, že bude hrát jejího manže. Rodiče dívky mají vinici. Sblíží se spolu doopravdy. Pak už si jen pamatuji, že na vinici bude hořet. Konec si přesně nepamatuji, ale je to romantika..... Děkuji, pokud někdo budete znát název.
PSK - admin píše:
Čtvrtek 19.05.2016 17:44
Dobrý den,
Vámi uvedenému ději odpovídá film "Procházka v oblacích" (USA/Mexiko, natočeno v roce 1995).

Obsah filmu uvedený na ČSFD:
"Po svém návratu z fronty v II. světové války se Paul Sutton setká s Victorií Aragónovou, která je na cestě domů. Její domov se nachází ve vinařské oblasti Las Nubes v Mexiku. Zoufalá Victorie se bojí přijít domů kvůli svému despotickému otci, protože čeká dítě s cizím mužem. Paul, který je očarován jejím šarmem ji nabídne, že ji bude na statek doprovázet a předstírat, že jsou novomanželé. V době oslav nové úrody hrozna se však oba dva do sebe zamilují avšak Albertovi, Victoriinimu otci, který dodržuje staré mexické tradice se tento vztah vůbec nezdá..."

Více informací o filmu můžete nalézt přímo na stránkách Česko-Slovenské filmové databáze: http://www.csfd.cz/film/15618-prochazka-v-oblacich/prehled/
Daniela píše:
Středa 25.05.2016 00:50
Dobrý den, kdysi jsem viděla jeden film. Snažila jsem se ho všemožně najít podle klíčových slov a podobně ale bez úspěchu. Neznám ani herce, režii ani rok ani nic takového konkrétního ale pamatuju si docela velký kus děje. Jednalo se o mladého bohatého muže, který žil se svoji ženou a snažili se o dítě. Žili v luxusní vile. Jednoho dne zjistili, že žena otěhotněla, takže byli nadšení. Jenže .. bohatému muži jeho již asi mrtvý dědeček odkázal velké bohatství pod podmínkou, že se ožení a do nějakého roku např. 30 let zplodí syna. Současná žena byla jeho asi již 4. ženou. Všechny předešlé zabil, protože čekaly dceru. Sám muž je neplodný a proto jeho předešlé ženy zdrogoval, včetně současné, a oplodňoval je jeho kamarád. Když muž zjistí, že žena je těhotná je nadšený, že stihne dodržet dědečkovu podmínku a že bude dědit. Ženě podstrčuje všechny možné koktejly apod. aby přispěl k mužskému pohlaví potomka. Dává jí každé ráno pít nějaké džusy a tak. Jenže žena se tohle všechno časem dozví, že ji oplodnil přítel jejího muže, že její muž je sám neplodný, že není první manželka a hlavně, že tohle vše je kvůli tomu dědictví. Žena se brzy dozví pohlaví miminka. Je to holka. Začne se tedy bát o svůj život, protože ví, že by ji manžel také zabil. Nejsem si teď úplně jistá, jestli to pohlaví zjistil i muž a vše pak té ženě snad i řekl a že ji zabije. Zdá se mi totiž, že pak nadával, že už mu nezbývá moc času, že za chvíli uplyne ta doba do kdy měl to dítě mít a tak. To je vše co si pamatuju. Byla bych moc ráda za každou odpověď. Děkuji
PSK - admin píše:
Středa 25.05.2016 12:19
Dobrý den,
domníváme se, že by se mohlo jednat o film "Kolébka lží". Popis filmu naleznete na adrese http://www.csfd.cz/film/239487-kolebka-lzi/prehled/. Služba PSK
barušk. píše:
Neděle 29.05.2016 21:43
Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli někdo neznáte název filmu ve kterém je princezna která jde na normální školu ale její otec jí nechá hlídat ochrankou princezna se zamiluje do kluka ale nakonec zjistí že jí měl za úkol jen hlídat že je také z té ochranky předem děkuji.. :)
PSK - admin píše:
Středa 01.06.2016 11:19
Dobrý den, odpověď obdržíte e-mailem, služba PSK
Kristýna píše:
Pátek 01.10.2021 20:01
Kdybych chtěla vědět meno tez?
PSK - admin píše:
Sobota 02.10.2021 14:21
Mohl by to být film: Hon za svobodou https://www.csfd.cz/film/133560-hon-za-svobodou/prehled/
Anonym píše:
Pátek 11.08.2017 02:55
ahoj myslím že je to film program na ochranu princezen
Andy píše:
Úterý 14.06.2016 11:12
Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit jestli by někdo nevěděl název filmu, viděla jsem jednou upoutávky ale moc si z toho nepamatuji a název už vůbec ne.. Vím že to bylo o klukovi, kterého vyučovali rodiče doma a snažili se mu vytvořit prostředí jako by chodil do školy byla to komedie vím že tam byla scéna že ho přivázali k nějakému kůlu a dělali si z něj srandu, nebo že doma ty rodiče dělali párty a jeho tam nechtěly pustit, prostě se k němu chovaly jako jeho spolužáci, vytvářeli mu prostředí jako by do té školy chodil vím moc toho není ale snad to někomu něco připomene.
DĚKUJI
PSK - admin píše:
Pondělí 20.06.2016 09:59
Dobrý den,
odpověď na Váš dotaz jsme Vám zaslali e-mailem. Film, který by jednoznačně odpovídal Vašemu popisu, se nám bohužel dohledat nepodařilo.
zuzka píše:
Sobota 25.06.2016 08:45
dobrý den hledám film z klipu na písničku "stole the show" (myslím že je tenhle klip pouze na www.karaoketexty.cz). Jde o to že starší pán v obleku zabíjí lidi, pak potká mladšího kluka a ten mu bude pomáhat. Nakonec toho staršího chlapa zabijí a mladší se bude chtít pomstít. Kdyby vás něco napadlo tak prosím napište, vypadalo to vážně dobře.Děkuji.
Posílám i odkaz (je to ten druhý klip) : http://www.karaoketexty.cz/[…]on-james-665808#LKNOqYzVTyQ
PSK - admin píše:
Pondělí 27.06.2016 17:26
Odpověď na Váš dotaz jsme Vám zaslali e-mailem. S pozdravem PSK
Terka píše:
Středa 13.07.2016 00:17
Dobrý den, hledám film ale neznám název..
začíná to že parta puberťáků hraje flašku, a kluk má nějaký erotický úkol s jednou holkou, která je EMO :D
Holka se naštve že kluk nechce dělat to co chce a proto že jí urazil, a prokleje ho :D říká, že díky tomuto prokletí, mu nikdy nevydrží vztah a vždy ho jeho partnerky opustí ( podvedou, zamilují se do jiného )
jednou potká jednu holku do které se vážně zamiluje a ona do něj a zruší to prokletí.. nevím ted jestli ta holka je ta malá emařka nebo jiná..
je to takový film pro teenagery, komedie, trochu erotiky.. kdyby jste někdo věděl děkuji za odpověď :D nejspíš to bude starší film
PSK - admin píše:
Čtvrtek 14.07.2016 08:33
Dobrý den, odpověď jsme Vám poslali na e-mail, služba PSK.
Sisi píše:
Středa 20.07.2016 11:55
Dobrý den, hledám film myslim že komedie.Je to o blondýnce a brunetovi jsou snoubenci . Na začátku se ten muž vyspí s jinou ženou a ta blondýnka se to dozvý až ke konci filmu.Poté se pohádají myslim si že kvuli tomu že ta blondýnka zavolá otci toho bruneta .Oni se moc totiž nemusí.Jednou v noci si vymení tela takze ten brunet je v těle té blondýnky a naopak.Vim že pak jdou vybírat prstýnky a šaty.Mají to oba složité protože jsou v jiném pohlaví.Poté nejak jedou myslim že k domu rodičů toho bruneta. Pak si jen pamatuju že nějaký muž flirtuje s tim brunetem v těle té blondýnky.Je tam i býk na kterém se musite udržet myslim že né živí.A ta žena s kterou se ten chlap na začátku vyspal tak ta tam je taky (protože si myslim že je to předsvatební oslava ale nejsem si jistá)No a ta žena řekne té blondýnce v těle toho muže"Myslíš že bych jí řekla že sme se spolu vyspali"No a tím pádem se to dozvý pak se nejak ta blondýnka urazí a pak se nejak usmíří a tela se jim vrátí .

To je vše co si z toho pamatuji předem děkuji za odpoved.
PSK - admin píše:
Pátek 22.07.2016 08:31
Dobrý den,

odpověď naleznete ve Vaší e-mailové schránce. Služba PSK
Kyoshi píše:
Pondělí 25.07.2016 14:07
Dobrý den. Nedávno jsme s kamarádkou řešily jeden film, který jsme viděly jako malé ale nemůžeme si ani jedna vzpomenout na název. Šlo o dvě děti, dívku a chlapce, kteří si byli vzhledově neskutečně podobní, ačkoli byli oba z různých rodin a setkají se naprostou náhodou myslím na letišti. Z nějakého důvodu se vymění, dívka odjíždí s rodinou chlapce na jakési setkání, chlapec zase míří s dívčinou rodinou na svatbu tetičky. Problémem je, že jsou rozdílní, jeden z nich je vegetarián, zatím co druhý maso miluje, .. Jejich záměna se prozradí cestou na svatbu, kde si chlapec potřebuje odskočit :D
Moc dobře si děj nepamatuji, je to už dost dlouho, co jsem to viděla a moc ráda bych se na to podívala znovu :) Dokázali byste z toho zjisti o jaký film se jedná? :)
předem děkuji za odpověď :)
PSK - admin píše:
Úterý 26.07.2016 14:25
Dobrý den,
film který popisujete se nám bohužel nepodařilo dohledat.
Jak již zmiňovaly kolegyně v komentářích výše, dohledat film, či knihu jen podle děje není jednoduché a je to často spíše dílem náhody.
Jediným vyhledávacím prostředkem je pro nás totiž u takového typu dotazů internetový vyhledávač Google, do kterého zadáváme klíčová slova v různých modifikacích, které vybíráme z popisu děje.

Můžeme Vám tedy poradit ať uděláte to samé, případně si zkuste vzpomenout na přibližný rok natočení filmu, či alespoň zemi, kde film vznikl… Užitečné Vám mohou být tyto vyhledávače:
http://www.csfd.cz/podrobne-vyhledavani/
http://www.fdb.cz/vyhledavani-rozsirene.html

Filmy, které zpracovali výměnu identických dvojčat během letních prázdnin:
http://www.fdb.cz/film/zamena-a-change-of-place/23566
http://www.csfd.cz/film/20798-past-na-rodice/prehled/
Christine píše:
Středa 03.08.2016 18:36
Zdravím,
hledám názvy dvou filmů, které se mi nedaří najít.
První film - zřejmě něco mezi thrillerem a hororem, jde o výzkumný tým, který se potápí a zkoumá potopenou loď/ponorku. Na palubě hledají nějaký poklad nebo něco a místo toho objeví v boxech těla malých dětí. Od té doby se jim začnou dít nevysvětlitelné věci. V průběhu děje se do jejich týmu dostane postarší žena, která jim vysvětlí, že je nutné děti osvobodit, že jsou to duše zemřelých. Film končí tím, že tým ty duše vysvobodí a ty duše odlétají do nebe.
Druhý film - něco mezi hororem a mysteriózním dramatem, žena žije s náboženskou sektou v jednom malém domě s jejich vůdcem. Jednoho dne dům zachvátí požár a přežije údajně jen ta žena. Ta se dostane do nemocnice, kde začne mít halucinace, že ji chce vůdce sekty, který je údajně mrtvý, zabít. Seznámí se také s mužem, který se do ní zamiluje a snaží se jí pomoci. Film končí scénou na nemocniční střeše, kde se vůdce sekty (ukáže se, že přežil) snaží přimět ženu, aby skočila ze střechy dolů a zabila se. Ten muž ji zachrání a nakonec umírá právě ten vůdce sekty. Vím, že tu ženu dabovala Barbora Munzarová. A nejsem si jistá dabingem toho vůdce sekty, ale myslím, že to byl Miroslav Saic. Dabingforum ale ani u jednoho z nich ten film neuvádí.
Předem děkuji moc za ochotu a odpověď. :-)
PSK - admin píše:
Čtvrtek 04.08.2016 15:16
Dobrý den, odpověď obdržíte e-mailem, služba PSK.
Honza píše:
Pondělí 29.08.2016 20:51
Zdravím, pokouším se najít název filmu, ale nevím si rady. Příběh se odehrává na SŠ nebo Vš. V hlavní roli je mladík, který je geniální a zapálený do vývoje motoru. K jeho dokončení potřebuje součástku, na kterou si vydělává čištěním bazénů. Když už na ní má, tak peníze použije na opravu auta spolužačky, největší kočky na škole, která je součástí rostleskávaček místního basketbalového týmu, za příslib, že bude nějakou dobu dělat, že s ním chodí. Svou úmluvu dodrží a Alvin ( alespoň si myslím, že se tak jmenuje ) se rázem dostává mezi smetánku a získává na popularitě a oblibě mezi dámami. Užívá si popularitu, ale jen do doby, než praskne, jak vše bylo. Rázem je sám, protože bývalý kamarádi se k němu obrátí zády a dá mu hodně práce, vše napravit. Nakonec vše dobře dopadne. Děkuji za pomoc
PSK - admin píše:
Středa 31.08.2016 12:10
Dobrý den, patrně se jedná o film http://www.csfd.cz/film/135962-laska-nic-nestoji/komentare/ , služba PSK.
Honza píše:
Středa 31.08.2016 12:46
Díky moc, je to ono
Mario píše:
Úterý 30.08.2016 21:08
zdravim, poznavate nekdo film kde to zacina tak,ze parta lupicu ukradne ze zamku obrazy a( hroznym zpusobem vyriznute z ramu ):Ty obrazy jim ukradne jina parta lupicu a jednoho svazou a ten za pomoci mobilu se snazi dovolat pomoci a dovola se svemu sefovi,ktery spise zenou,ale tim,ze lupic ma pres pusu pasku tak je pouze slyset stenani,ktere si sef prevezme jako,ze je na druhe strane zena,ktera to prave chce.bylo to v televizi,ale rad bych ho videl celej,ale nevzpomenu si na nazev.diky moc pokud nekdo vi o jaky fiilm jde

ODPOVĚDĚT
PSK - admin píše:
Čtvrtek 01.09.2016 11:20
Dobrý den,
nemohlo by se jednat o český film V tomhle zámku straší, šéfe?
https://www.youtube.com/watch?v=MECShYxxCig
Kristýna píše:
Sobota 03.09.2016 18:22
Dobrý den , hledám film, asi něco mezi thrillerem a drama. Odehravá se na škole. Učitel si s třídou zahraje na den, že jsou nejlepší na škole ale dětem se to libi a budou v tom pokračovat dál a učitelovi to přeroste přes hlavu a snaží se aby s tím přestali. Děkuji
PSK - admin píše:
Úterý 06.09.2016 10:46
Dobrý den, odpověď obdržíte e-mailem, služba PSK.
Franta píše:
Sobota 10.09.2016 18:44
Dobrý den. Mám pro místní oříšek. Hledám film, o ženě která na začátku dobihá metro... a v tom se dej filmu rozděli diky srážce s jinym cestujicim ji bud ujede, a alternativne se chodci vyhne a metro chytí... podle toho se dale rozvíjí děj. Ta co metro chytí přijede domů dřív, a načapá manžela při nevěřě. Ta co ji ujede, nenačapá... a podle toho se děj různě odvíjí... zná to někdo? PS budu rád za tipy na filmy s překvapivym koncem viz Obvyklí podezřelí, nebo s alternativnimi možnostmi viz Lola běží o život, nebo Úhel pohledu. Díky moc.
PSK - admin píše:
Pondělí 12.09.2016 16:51
Odpověď na Váš dotaz jsme Vám zaslali e-mailem. Pravděpodobně se jedná o film Srdcová sedma (1998):

http://www.csfd.cz/film/17777-srdcova-sedma/prehled/

Více informací o filmu můžete nalézt zde:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Srdcov%C3%A1_sedma_(film)
Anonym píše:
Pátek 23.09.2016 10:43
ahoj, hladám 2 filmy , rok okolo1987 - videla som prvý krát na videu
1. niečo ako lovci lebiek, mladej žene zabijú rodičov a ňu unesú lovci lebiek, žije s nimi a po čase sa dozvie že oni ich nezabili, ona sa do jedného zamiluje a odchádza pomstiť rodičov. on sa nakoniec sám utopí a ona zostáva a je tehotná
2. partia chalanov - grázli, znásilnia hluchonemé dievča, potom zhodia babu z mosta - niesla si svadobné šaty a sestra tej hluchonemej sa chce pomstiť a postupne chalanov zabíja
dakujem
PSK - admin píše:
Úterý 27.09.2016 14:26
Dobrý den,
Vašemu popisu prvního filmu odpovídá snímek z roku 1985 Krvavá Amazonka.
http://www.csfd.cz/[…]/?type=1 .
Druhý snímek, který popisujete, pravděpodobně nese název Divoké ulice.
http://www.csfd.cz/film/22966-divoke-ulice/videa/
Kamil píše:
Čtvrtek 29.09.2016 10:19
Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit, zda by někdo nevěděl název filmu, viděl jsem jen krátkou část, uvedeného v ČT (přelom 80-90 let). Děj byl komediálně-dobrodružně laděný, odehrávájící se v 17.-18.století na moři a při dobívání přístavu. Záběr, který se mi vryl do paměti je únik dvou mužů, jdoucí po mořském dně, držíce se převrácené veslice a dýchající vzduch ze vzduchové kapsy. Podobně laděné, tomu co jsem viděl, jsou filmy Korzáři s Deanem Reedem nebo Pomsta černého korzára s Terencem Hillem. Byl bych povděčen za název event. nějaké další vodítko. Díky
PSK - admin píše:
Pondělí 03.10.2016 08:41
Dobrý den, odpověď obdržíte e-mailem, služba PSK.
Dee píše:
Pondělí 30.01.2017 20:23
Dobrý večer,

před hrozně dlouhou dobou jsem viděla jeden film. Stále mi leží v hlavě. Neznám herce, rok, jména, místa ani žánr. Znám jen kousek děje. Už dříve jste mi pomohli najít jeden film, proto se na Vás obracím i teď.
Na začátku filmu vypraví ženský hlas o malém děvčátku (batole), že si ji nejspíš adoptovali nebo možná dostali do opatrovnictví? Kamera bere záběr dítěte v prázdném pokoji, dítě sedí v postýlce vystlané novinami uprostřed prázdné místnosti. Ženský hlas závistivě říká, že se všichni mačkají v jedné místnosti, kde také spí, ale dívenka jakoby byla něčím zvláštní, protože má svůj pokoj. Pak si pamatuji část, kdy rodina jedla u stolu, jedli nějakou kaši. Dívka (již dospělejší) jí svoji porci když najednou začne zvracet a kaši vyzvrací zpět do misky. Všem u stolu se udělá zle, ale dívka se jen usměje a začne kaši se zvratky znovu jíst (možná byla mentálně zaostalá nebo trochu postižená nevím). V tu chvíli další dvě možná sestry odejdou od stolu, protože je jim z toho zle. Matka nebo otec nevím jistě, vstanou a dají dívce facku.
Víc bohužel nevím.

Velmi děkuji za pomoc při hledání.
PSK - admin píše:
Úterý 31.01.2017 15:14
Dobrý den, odpověď obdržíte e-mailem, služba PSK.
Nela píše:
Pátek 03.02.2017 23:06
Dobrý den,
hledám už dlouho film, který jsem viděla v traileru, myslím že to hrál Nicolas Cage, ale ten to nemá ve filmografii. Viděla jsem, jak sleduje muže, který vypadá jak s Metrixu (on cestuje časem a ukazuje mu různé události) a pak se s ním dostává do minulosti, přesnější k Titaniku, kde někoho zachrání, tajemný muž, řekne mu že to bylo špatně a že se ohrozila jeho budoucnost, musí to napravit. Je to podobné filmu Next, Proroctví, ale neodpovídá to dějem. Takže Nicolas Cage, to asi nebude.
PSK - admin píše:
Pondělí 06.02.2017 14:45
Dobrý den, film se nám bohužel nepodařilo jednoznačně identifikovat,podrobnější inforamce naleznete v e-mailu, služba PSK.
Majduskabb píše:
Neděle 05.02.2017 13:28
Dobrý den shánim film přibližně z rozmezí roku 1995-2006, bylo to o páru, byli tuším novomanželé. Muž následkem úrazu ochrnul a manželka se o něj musela starat. Po čase se ale rozešli, protože na ni začal být zlý, vylival si na ní svoji zlost a beznaděj. Pamatuji si, že také dostal asistencniho psa, plemeno zlatý retrívr nebo labrador. I ohledně něj byl nějaký problém - snad, že mu ho nechtěli nebo nemohli dát. Muž chtěl dokonce spáchat sebevraždu, ale pejsek mu v tom zabránil. Nakonec se myslím s gotickém smířil a začal hrát basketbal - nejsem si tím ale zcela jistá.
Děkuji za pomoc!
PSK - admin píše:
Pondělí 06.02.2017 15:58
Dobrý den, film jsme podle uvedeného obsahu bohužel nenašli; podrobnější informace naleznete v e-mailu,služba PSK.
Matyáš píše:
Neděle 26.02.2017 17:45
Dobrý den
Hledám film. Jeden čenoškský chlapec okolo 10 let touží být policistou ve škole je šikanován žije pouze se svojí babičkou. Jednou vidí vraždu policie chce svědectví, chlapec pouze když bude moct být u policie nějakou dobu s policistou ve službě, chlapec si vybere policistu který nesnáší děti a spolu zažívají různá dobrudružství. Film pochází pravděpodobně z USA... Prosím nevíte někdo????
Matyáš píše:
Neděle 26.02.2017 17:48
Dobrý den
Sháním film je to o chlapci černochovi který je šikanován žije pouze se svojí babičkou. Vidí vraždu, policie chce svědectví, chlapec když bude moct být s policistou nějakou dobu ve službě, policista odmítá je samotář, nakonec jsou z nich nejlepší přátelé Nevítě nekdo ??? Děkuji
evík píše:
Pátek 26.05.2017 21:44
Dobrý večer, i já se přidávám s dotazem na jeden film, který jsem v minulosti viděla, jednalo se o thriller či psychothriller, tématem byl snad žárlivý manžel / přítel, který pronásledoval svoji manželku / přítelkyni, jež se zamilovala do jiného a byla mu s ním nevěrná, myslím, že se je i snažil zabít, část děje se odehrávala kdesi v knihovně, kde se ona žena s mužem setkávali, to si asi pamatuju nejvíc, ale zaboha nemůžu přijít na to, o jaký thriller se jedná a kdo tam hrál hlavní roli. Vím, že tenhle popis je příliš obecný, ale bohužel si víc nevybavuji, ale po tomhle filmu už bádám dlouho. PS - Nemám na mysli Noci s nepřítelem s J. Roberts, ale jiný film. Poradí někdo?
PSK - admin píše:
Středa 31.05.2017 13:09
Dobrý den,
film, dle Vámi uvedeného popisu, se nám bohužel nepodařilo dohledat. Váš komentář ovšem zveřejňujeme. Doufáme, že se najde někdo z veřejnosti, kdo film viděl a přidá komentář s jeho názvem.
evík píše:
Pátek 02.06.2017 20:44
Zdravím, díky, myslím, že už jsem na to přišla :) úplnou náhodou,, patrně to bude film Nevěrná z roku 2002 s Richardem Gere, musím se ale na něj podívat, jestli to je ono
Eva píše:
Středa 12.07.2017 20:27
Dobrý den marně hledám film kde dva černoši jeden grázlík a druhý slusnak se hlásí do školy ale při zápisu se promíchají přihlášky a slusnak jde do třídy grazlu a grázl do studijní prestižní třídy pak se spolu kamarádí a z grázla se postupně stane chytrý a slušný kluk a z upjatého slusnak kluk co není nudný.mozna se to jmenovalo školáci ale nikde nemůžu dohledat.dekuji
PSK - admin píše:
Čtvrtek 13.07.2017 14:06
Dobrý den,
film jsme bohužel nedohledali.
Vyhledávali jsme pomocí internetového vyhledávače Google, kam jsme zadávali jednotlivá klíčová slova v různých kombinacích. Můžete to zkusit také sama. Do Googlu zadávejte celá různá slovní spojení, nebo se poptejte u svých známých. Jiný vyhledávací nástroj již bohužel pravděpodobně není…
Přejeme Vám hodně štěstí!
Ján píše:
Středa 11.10.2017 12:09
Dobrý deň, veľmi by som bol vdačný ak by ste vedeli povedať názov filmu, nakoľko viem len obsah a neviem ho vyhľadať. Film podla skutočnej udalosti z prostredia americkej strednej školy, kde 3 kamarátky zistili ake vyhody mozu mat ako zlatokopky, tak sa zacali stretavat so starsimi muzmi, tocit porno a tak. Jedno z dievcat, najslusnejsie, ale ovplyvnene kamaratkami chodievalo k susedom doucovat ich dieta, a nakoniec sa dalo dokopy s jeho tatkom, cize susedom ktory bol zenaty. Ten ju vo vsetkom zacal sponzorovat, chystal sa jej aj zaplatit vysoku skolu. Nakoniec vsetko vyplavalo na povrch, ju vyhodili zo skoly, jej 2 kamaratky isli do basy, a tak isto aj jej "milenec" skoncil v base a mal po kariere pravnika tusim. Nazov nieco ako: mlade zlatokopky, mlade milenky, nezletile zlatokopky... Ale mozem sa mylit. Vopred dakujem.
PSK - admin píše:
Čtvrtek 12.10.2017 16:37
Dobrý den,

film se nám podle popisu obsahu a klíčových slov nepodařilo dohledat. Film s názvem Zlatokopka (viz
https://www.csfd.cz/film/277707-zlatokopka/prehled/) neodpovídá zcela Vašemu popisu. Mohlo by pomoci, kdybyste si vzpomněl, v jaké době přibližně film vznikl, nebo jaký herec/herečka v něm hráli.
Kateřina píše:
Úterý 12.12.2017 10:22
Dobrý den, zajímá mě název filmu, ve kterém byla matka, která vychovávala sama dceru, měla květinářství a psala blog. Potkala muže, rozuměla si s ním, ale zároveň se s ní nevědomě hádal na jejím blogu. Více toho nevím.
PSK - admin píše:
Středa 13.12.2017 14:23
Dobrý den,
film, dle Vámi uvedeného popisu, se nám bohužel nepodařilo dohledat. Váš komentář ovšem zveřejňujeme. Doufáme, že se najde někdo z veřejnosti, kdo film viděl a přidá komentář s jeho názvem.
Veronika Musilkova píše:
Středa 24.01.2018 21:44
Dobry den,hledam film kdy zena pristihne muze s jinou a jede pryc a vyboura se.Po dobu filmu je apaticka a na konci filmu ji muz hodi do vody aby se zacala hybat a ona se probere k zivotu.dekuji moc.
PSK - admin píše:
Pátek 26.01.2018 11:43
Dobrý den,
Vámi popsaný film se nám nepodařilo na základě Vašeho popisu dohledat. Při dohledávání filmu na internetu by mohla pomoci jakákoli další informace - jméno nebo typ herečky, herce v hlavních rolích, z jaké doby by mohl film pocházet, zda jde o americký film...
Ondřej píše:
Sobota 07.07.2018 14:05
Dobrý den, hledám pohádku, kde jsou zajíci/ králíci a je tam i nějáký hrad, ty králíci/ zajíci se snaží někoho zachránit z toho hradu mám pocit v té pohádce je sníh a i nějáký myslivec. Těch králíků/ zajíců je přibližně 7 nebo 8 (to jsou děti) a zbytek jsou 2 rodiče. Ještě si vzpomínám, že jedno z těch dětí je tlusté a skoro furt něco jedlo. Pohádka je animovaná, určená pro děti. Bude asi z roku 2008-2010. Předem děkuji za odpověď.
PSK - admin píše:
Čtvrtek 12.07.2018 15:27
Dobrý den,
pohádku, kterou hledáte, se nám sice najít nepodařilo, ale zasíláme Vám několik odkazů s různými pohádkami pro děti, ve kterých má hlavní roli králík. Nejblíže popisu bude asi pohádka z prvního odkazu.

http://www.ceskatelevize.cz/[…]/titulky
https://www.youtube.com/channel/UCH7IhMxRy6tfEzyYzSvZpwA
https://www.veselepohadky.cz/kralici-utoci-vstavat-kralici/
http://decko.ceskatelevize.cz/matysek
Roman píše:
Neděle 08.07.2018 01:25
Zdravím hledám dlouho film.. bohužel o něm nevím téměř nic, až trochu na příběh který se mi vyvrtal do hlavy.
Muž pracuje na pozice myslím že bankéř, k němu přijde potom další muž (frajírek) dlouhé vlasy všude tetování. Že potřebuje půjčku na svoje vysněné auto, bankéř mu z nějakého důvodu půjčku odmítne dát, další den přijde frajírek a vyloupi to tam, a toho bankéře si vezme jako rukojmiho, odveze ho nekam do lesa do své boudy, bankéř je zavřeny v Kufru od vozidla, a frajirek pije pivko u ohně a u toho si zpívá, bankéř to slyší a nabídne frajirkovi že mu bude zpívat a hrat na kytaru. On souhlasí... později se z nich stanou dobré “kamarádi” Frajírek si za kradené peníze pořídí vysněné auto, poté se domluví že bankéř chce jit domu za rodinou, kde zjisti že je mu jeho žena nevěrná, odejde zpatky za frajirkem nějakou dobu to táhnou spolu, což bankéře takový život chytne, udělá si tetování , všude kolem sebe lehké divky, každý den v luxusním klubu..
Poté prijede frajirkovi jedna z jeho holek, a té se nelíbí bankéř, takže frajirek musí odvést bankéře pryč, odveze ho a každý si jde vlastní cestou, ačkoli bankéř má problém z nějakou partou gangu, poté se frajírek vrátí..
ke konci je že bankéř jde zpatky za ženou..
bohužel vic toho nevím :( Hledám to už strašně dlouho :(
Kdyby někdo věděl.. tak bych byl vděčný.
Blanka píše:
Neděle 05.08.2018 00:39
Dobrý den, chtěla bych poprosit o pomoc s názvem jednoho filmu. Už dlouho ho hledám ale bez úspěchu. Moc si z něj ale bohužel nepamatuji. Pamatuji si jen to, že tam byla nějaká rodina s dospívající dcerou a malým dítětem ( teda myslím, že bylo malé ale mám pocit, že ano) a jedna žena, která pravděpodobně přišla o svou dceru a je nejspíš nějak duševně nemocná. Pak už jsi pamatuji jen to, že ta žena to dítě unese a když jí policie s rodinou vypátrá,jak se chvovává v nějakém domě, tak jedinou šancí získat dítě nazpět je právě dcera rodiču, která se rozhodne předstíat, že je dcera té ženy. Ta žena tomu uvěří, a ta dívka jí poví mami (mám takový poct) a ta žena se rozpláče a obejme ji. Mezitím odlákala její pozornost, a tak mohl někdo (už nevím, kdo to byl) jít zadním vchodem a dítě si vzít nazpět. Žena je zatčená.
Moc si z toho nepamatuji :( je to už dlouho, co to dávali v televizi.
Kdyby někdo vědel, budu ráda :)
PSK - admin píše:
Čtvrtek 09.08.2018 14:58
Dobrý den,

bohužel se ani nám nepodařilo najít film s Vámi popsaným dějem.
Martin píše:
Středa 14.11.2018 19:15
Dobrý den můžete mi poradit název filmu?Dej je o tom,že člověk jenž někoho zabiju,se pak stává dárcem orgánů.Zaverem si dá snad meduzu do vany nechá se žahnout a srdce své věnuje přítelkyni.
Díky za odpověď.
PSK - admin píše:
Pátek 16.11.2018 16:34
Dobrý den,
pravděpodobně hledáte americký film s originálním názvem "Seven pounds" z roku 2008, který byl přeložen do češtiny jako "Sedm životů". Hlavní roli ztvárnil Will Smith. Viz https://www.imdb.com/title/tt0814314/
Tereza píše:
Pátek 04.01.2019 15:04
Dobrý den,

vím že tento film najít bude těžké, ale zkusím to. Hledám film jehož děj je še se dva chlapi (asi producenti) vsadí že dokáží udělat ze zpěvačky hvězdu jen na základě její image. Vyberou proto holčinu, která absolutně neumí zpívat a postupně jí předělají vzhled a stane se z ní hvězda. Myslím že nakonec se dokonce naučí i obstojně zpívat. Vím že je to starší film myslím že pod rok 2000. Ale bohužel nevím zemi, místo, herce ani režiséra.

Děkuji
PSK - admin píše:
Středa 09.01.2019 10:17
Dobrý den,

žádný film, který by odpovídal Vašemu popisu jsme bohužel nenalezli. Hledali jsme na internetu (v češtině i v angličtině) i v tištěných publikacích, které nabízejí přehled filmové tvorby. Vyhledávali jsme například i v internetové filmové databázi IMDb, která obsahuje informace o 4 milionech filmů a umožňuje vyhledávat i v jejich obsahu, ale také bez úspěchu. Potřebovali bychom mnohem podrobnější informace (spíše obsazení, žánr, kde a kdy byl film natočen apod.), takže pokud byste si třeba vzpomněla na nějaké podrobnosti, můžeme se ještě pokusit film najít.
Rudolf píše:
Neděle 24.02.2019 13:16
Dobrý den, nevím či to tady ještě funguje, ale rád bych se vás zeptal pokud náhodou nebudete vědět název filmu...
Viděl sem film jako malý kluk a je asi poměrně starý, jde o to že jeden chlap dostane jako dárek virtuální realitu do které vstoupí a má tři životy, okolí a hlavní nepřítel se mu přenesou z reálného života tudíž určitá místa a lidé v tom virtuálním světě budou jako v realitě... ze začátku se bude moct ze hry odpojit ale po čase se již nemůže odpojit a musí hru dohrát... pokud náhodou někdo víte budu moc rád
PSK - admin píše:
Pondělí 25.02.2019 15:08
Dobrý den,

nemohlo by se jednat o americký scifi snímek eXistenZ z roku 1999? Příběh pojednává o dvojici, která se přenese do virtuálního programu jménem eXistenZ, kde je vystavena nebezpečí a postupně přestává být schopna rozpoznávat hranice mezi skutečností a virtuální realitou.
Více zde: https://www.csfd.cz/film/1787-existenz/prehled/
Viktória píše:
Sobota 10.08.2019 20:40
Dobrý deň, hľadám film, v ktorom dievča so svojím otcom idú na aute niečo kúpiť (zdá sa mi, že ananás, ale nie som si istá). Robia to tak každý rok, ale jeden rok majú autonehodu, po ktorej si dievča pamätá iba jeden deň. Takže jej rodina vytvorí prostredie, v ktorom ho môže prežívať stále dookola (nakúpi veľa rovnakých novín, stále robia to isté a tak). Jedného dňa to dievča, ale zistí, keď nájde veľa rovnakých novín. Viac si o tom filme nepamätám. Dopredu ďakujem za odpoveď, ak je táto stránka ešte funkčná.
PSK - admin píše:
Pondělí 12.08.2019 16:59
Dobrý den,
mohlo by se jednat o film: https://www.csfd.cz/film/133842-50x-a-stale-poprve/prehled/

Další tipy na filmy o ztrátě paměti nabízí například články: https://www.imdb.com/list/ls000698036/; https://nafilmu.cz/[…]/
Daniel píše:
Úterý 08.10.2019 11:47
Dobrý den. Hledám jeden starší film. Pointou filmu byl člověk, zajištěný, zdravý se šťastnou rodinou, co se chtěl nechat zastřelit. Dal větší obnos peněz vybranému „vrahovi“. Ten však ho střelil jen slepým nábojem a dal mu znova smysl života. Peníze použil na výkup části pozemků před budováním velkého obchoďáku a nakonec jim je draho prodali. Víc z hlavy nevydoluju. Střáří minimálně 20 let.
PSK - admin píše:
Čtvrtek 10.10.2019 10:46
Dobrý den,

je nám líto, ale film se nám bohužel nepodařilo nalézt. Hledání podle děje filmu je velmi obtížné, můžeme použít prakticky pouze volný internet a pokud se nám film podaří najít, jedná se většinou o dílo náhody. Na stránkách filmových databází (např. https://www.fdb.cz/vyhledavani-rozsirene.html, https://www.csfd.cz/podrobne-vyhledavani/) je možné hledat podle podrobnějších údajů - žánr, rok nebo země vzniku, herci, režiséři apod. Pokud si na nějaké další informace k filmu vzpomenete, můžete vyhledávání vyzkoušet.
Podobně funguje i Internet Movie Database (IMDb, https://www.imdb.com/search/), kde je možné vyhledávat i podle klíčových slov z děje filmu, ale ani zde jsme film nenalezli.
Hanka píše:
Čtvrtek 17.10.2019 23:24
hledám film, kde dva mladí lidé přijíždějí někam si vyzvednout ostatky každý svého rodiče kteří zemřeli při autonehodě. děti se dozvídají že zemřeli spolu a že to nebyla náhoda, že spolu měli poměr, vídali se každý rok několik let na stejném místě. dva mladí lidé se nakonec přes své mrtvé rodiče a jejich příběh sblíží.
PSK - admin píše:
Pátek 18.10.2019 15:31
Dobrý den, máte nejspíš na mysli romantický italský film z roku 1972 Nebožtíci přejí lásce, viz odkaz níže https://www.csfd.cz/[…]/
Tomáš Wünsch píše:
Čtvrtek 24.10.2019 13:36
Pro podobné dotazy doporučuji spíše přímo na toto specializované diskuzní vlákno na našem nejfrekventovanějším filmovém portálu:
https://www.csfd.cz/diskuze/40-hledam-film/
Honza píše:
Neděle 23.02.2020 12:59
Dobrý den, hledám starší (tipoval bych tak rok 2000) romantickou komedii se studenstkého prostředí. Je to o jednom studentovi, který se zamiluje do spolužačky, ale jelikož je docela nevyrazný, tak uzavře dohodu s dablem, který mu splní nějaké to přání. Dívku získá, ale nakonec chce vrátit vše zpět a být svuj, Film končí maturitním večírkem, kde se dají dohromady. Stejně tak i jeho kamarád tam sbalí její kamaradku. Děkuji předem
PSK - admin píše:
Pondělí 24.02.2020 15:54
Dobrý den,

mohlo by se jednat o film Smlouva s Ďáblem z roku 2000.

https://www.csfd.cz/[…]/?type=film


Seděl by rok, z části i téma, ale výše uvedený film není ze studentského prostředí.
Marie Popelková píše:
Pátek 10.04.2020 16:51
Muž a žena prijeli na chatu kterou sdedili. Zamilují se do sebe. Žena ma nemocného syna a potřebuje dostat orgán, žena řekla ze s muzem být nemůže Protože ma rodinu. Muž bez ni nechtel žít. Proti daroval ten orgán jejímu synovi. Dozvěděla se to až od jeho syna, ze zjistil kdo mu daroval ten orgán.
PSK - admin píše:
Čtvrtek 16.04.2020 09:44
Dobrý den,

bohužel film, který by svojí zápletkou odpovídal, jsme bohužel nenalezli.

pFilmů, v nichž se v ději objevuje motiv transplantace, je poměrně hodně, např.:
https://www.fdb.cz/[…]/123852
https://www.csfd.cz/film/17091-nicholasuv-darek/komentare/
https://www.hallmarkmoviesa[…]ce-upon-a-christmas-miracle
https://www.fdb.cz/[…]/111997
https://www.csfd.cz/film/1334-john-q/prehled/
Jirka píše:
Úterý 27.10.2020 12:23
Dobry den hledam tento film:
Je to rodinny film, dej se odehrava tusim castecne v 50. letech , americký chuligán se účastní závodu smrti, ale soupeřící parta mu poškodí dveře a on nemůže vyskočit- závod sice vyhraje ale zabije se. V nebi dostane šanci a ted tusim vratit se v lidske podobe tusim ke svemu synovi-postavi spolu auto z vrakoviste a pomuze mu dospet. Kdyz to vsechno naplni, odvazi ho buh/andel na harleyi do nebe- to je posledni scena filmu..
PSK - admin píše:
Čtvrtek 29.10.2020 17:44
Dobrý den,
 
vašemu popisu se nejvíce blíží film The Heavenly Kid (Nebeské dítě):
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Heavenly_Kid
https://www.csfd.cz/film/30418-nebeske-dite/prehled/
Anna píše:
Sobota 19.06.2021 14:20
Dobrý den,
hledám film který jsem viděla před lety a teď jsem si na něj vzpomněla, ale nevím název.
Mladá žena má kamarádku a kamaráda. Kamarádka je psychicky narušená a na ženu žárlí, chce ji mít jen pro sebe. Svede proto kamaráda s kterým se vyspí a tajně mu odebere sperma. Poté v parku při běhání přepadne kamarádku kterou omráčí a sperma ji aplikuje. Po čase žena zjistí, že je těhotná a strašně ji to vyleká, protože nikoho nemá a s nikým nespala. Myslí si, že ji v parku přepadl nějaký muž a znásilnil jí. 6ena ji přesvědčí ať si dítě nechá, že ji se vším pomůže. Kamarád mezitím někam odcestoval a nic o tom neví, když se vrátí, žena už má dítě on ji začne pomáhat a po čase zjistí že dítě je jeho. Kamarádka skončí v léčebně pro psychicky nemocné.
Děkuji za pomoc
PSK - admin píše:
Sobota 02.10.2021 16:04
Bohužel film, který popisujete, se nám nepodařilo nalézt.
Venda píše:
Středa 22.09.2021 22:33
Dobry den
Pamatuji si jen trochu z filmu co jsem viděl před hodně lety
Je to o špionech a myslím že nejak unesou rodiče.
Dvě deti jeden kluk a jedna holka.
Myslím že tam nekdo přišel nebo neco našli a šli do nejakeho obchodu kde byl prodavač co mel kameru ktera vubec nebyla videt proste minaturni a potm jim ji ukazal
Potom si pamatuji až teochu pozdejší scenu jak prochazeji nejakym asi neprátelskym uzemim myslim ze to byl nejaky byly tunel a když uslyšeli že nekdo jde tak zrovna nad nima byl jakoby výstupek nahoru nebo neco takoveho

Dal u si to moc nepamatuji
A myslím že to melo i nejakej druhej film
Kde už jsou v te organizaci a uz jsou spioni a potom jdou nekam na raftu nebo na necem takovym na nejakej ostrov
Ale ty rodice o tom nevedi ze uz odpluly nebo neco takoveho
A potom asi vyplujou ty rodice v nejake lodi nebo ponorce a ty deti nechteji byt sledovani tak nekde na tom ostrove zahodeji mobily a ted si cast nepamatuji ale potom myslim ze zahodila nahrdelnik protoze si mysli ze v tom je slednovsci zarizeni(je) a na ty lodi rodice se bavjej a rikaji ze ma ten kluk sledovaci zarizeni v zubu nebo nejak tak
A daly uz si to nepamatuji
Rad bych tento film/serial našel
Děkuji
PSK - admin píše:
Čtvrtek 23.09.2021 11:28
Dobrý den, mohlo by se jednat o filmy: Spy Kids: Špioni v akci (https://www.csfd.cz/[…]/) a Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů /https://www.csfd.cz/[…]/).
Lenka píše:
Pondělí 15.11.2021 06:42
Dobrý den.Film je už starší.Byla rodina matka.otec,syn a dcera.Jeli za sym přítelem do cizí mě možná do Thajska nebo tak nějak.A syn podstrčil matce drogy v té zemi když se měli vracet do své země.Matku pak odsoudili v cizí zemi.Matka byla blondýna.
PSK - admin píše:
Úterý 16.11.2021 12:47
Film, který by přesně odpovídal Vašemu popisu se nám bohužel nepodařilo nalézt. Ve filmové databázi ČSFD se nám nicméně podařilo nalézt snímek z roku 1999 s názvem Téměř bez šance (pův. náz. Brokedown palace), který je obsahově velmi podobný. Více informací o filmu naleznete zde https://www.csfd.cz/film/15506-temer-bez-sance/prehled/.
Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu