Nauka o morálce

Text dotazu

Prosím o přesný název nauky o morálce.

Odpověď

Dobré ráno,
pokud jsem Váš dotaz pochopila správně, odpověď zní: etika.

ETIKA = nauka o morálce., jedna z filozofických disciplín, , nauka o mravnosti, o pravidlech mravního jednání, o mravních zásadách, na rozdíl od morálky představuje
obsahový motivační aspekt mravnosti. Jiným slovem se nazývá rovněž mravouka.( viz. Klimeš, Lumír: Slovník cizích slov - př.č.194549). Knihy o morálce najdete také v našem on-line katalogu pod klíčovým slovem etika.
                                              Alena Rozkovcová - OOS MK Jablonec nad Nisou