naučné stezky, literatura

Text dotazu

Pro svou diplomovou práci sháním text (studii, článek apod.) věnující se tématu naučných stezek a vlivu jejich budování na turisty příp. i na přírodní prostředí.

Odpověď

Dobrý den,

báze NK ČR jsou volně dostupné na našich www stránkách http://sigma.nkp.cz/F
Jedná se především o bázi NKC a článkovou bibliografii ANL. V bázích lze vyhledávat pomocí klíčových slov a jejich kombinací - např. přírodní prostředí and turistika, naučné stezky and prostředí, nebo obecněji prostředí and turistika, atd.) Z bází lze záznamy ukládat na disk PC nebo posílat na e-mailovou adresu.
Podle zadaní se domníváme, že relevantní by mohl být titul:
Tourism and the environment : a sustainable relationship? / Colin Hunter and Howard Green. -- Repr.. -- London ; New York : Routledge, 1996, c1995. -- x, 212 s. ; 21 cm. -- (Issues in tourism series). ISBN 0-415-08524-1 (brož.)
Signatury: * T 173977
* turistika -- negativní vlivy
* životní prostředí -- změny
* turistika -- rozvoj
* cestovní ruch * kulturní prostředí * přírodní prostředí * turistické oblasti * udržitelný rozvoj * znečištění životního prostředí
* studie

nebo článek

Naučné stezky Českého krasu / Správa chráněné krajinné oblasti Český kras
In: Berounský deník. -- Plzeň. -- ISSN 1210-7360. -- Roč. 7, č. 11 (19980114), s. 10
* Chráněná krajinná oblast Český kras (Česko)
* ochrana přírody * chráněná krajinná oblast * naučné stezky * ochrana životního prostředí

Dále Vám doporučujeme i vyhledávání v bázi SKC - souborný katalog nebo prostřednictvím Jednotné informační brány - http://www.jib.cz , kde je možné souběžně prohledávat více souborných katalogů a také zahraniční zdroje.
Dále se domníváme,že Ministerstvo pro místní rozvoj či Ministerstvo životního prostředí např. jejich stránky Ekologie cestovního ruchu http://www.env.cz/AIS/web.nsf/pages/cestovni_ruch - jejich informační pracoviště by Vám jistě také pomohly.

Obor

Tělesná výchova a sport. Rekreace

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.01.2008 12:44

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu