naučné stezky, literatura

Text dotazu

Pro svou diplomovou práci sháním text (studii, článek apod.) věnující se tématu naučných stezek a vlivu jejich budování na turisty příp. i na přírodní prostředí.

Odpověď

Dobrý den,

báze NK ČR jsou volně dostupné na našich www stránkách http://sigma.nkp.cz/F
Jedná se především o bázi NKC a článkovou bibliografii ANL. V bázích lze vyhledávat pomocí klíčových slov a jejich kombinací - např. přírodní prostředí and turistika, naučné stezky and prostředí, nebo obecněji prostředí and turistika, atd.) Z bází lze záznamy ukládat na disk PC nebo posílat na e-mailovou adresu.
Podle zadaní se domníváme, že relevantní by mohl být titul:
Tourism and the environment : a sustainable relationship? / Colin Hunter and Howard Green. -- Repr.. -- London ; New York : Routledge, 1996, c1995. -- x, 212 s. ; 21 cm. -- (Issues in tourism series). ISBN 0-415-08524-1 (brož.)
Signatury: * T 173977
* turistika -- negativní vlivy
* životní prostředí -- změny
* turistika -- rozvoj
* cestovní ruch * kulturní prostředí * přírodní prostředí * turistické oblasti * udržitelný rozvoj * znečištění životního prostředí
* studie

nebo článek

Naučné stezky Českého krasu / Správa chráněné krajinné oblasti Český kras
In: Berounský deník. -- Plzeň. -- ISSN 1210-7360. -- Roč. 7, č. 11 (19980114), s. 10
* Chráněná krajinná oblast Český kras (Česko)
* ochrana přírody * chráněná krajinná oblast * naučné stezky * ochrana životního prostředí

Dále Vám doporučujeme i vyhledávání v bázi SKC - souborný katalog nebo prostřednictvím Jednotné informační brány - http://www.jib.cz , kde je možné souběžně prohledávat více souborných katalogů a také zahraniční zdroje.
Dále se domníváme,že Ministerstvo pro místní rozvoj či Ministerstvo životního prostředí např. jejich stránky Ekologie cestovního ruchu http://www.env.cz/AIS/web.nsf/pages/cestovni_ruch - jejich informační pracoviště by Vám jistě také pomohly.