Národní strom

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda by jste mi nemohly poslat definici národního stromu, v žádné literatuře jsem ji nenašla. Děkuji

Odpověď

Definici národního stromu jsme bohužel také nenašli.  Národni strom je většinou neoficiálni symbol země. Většinou má původ již ve starých náboženstvích.

"Výrazny kult stromů existoval u starých Slovanů i Germanů, stejně jako u
Skandinávců, Indů nebo severoamerických Indiánů. Tento kult vyrůstal v
různých zemích z obdobných kořenů: byly uctívány ty stromy, které byly
lidem prospěšné a současně na ně  působili svou vyjimečností" (z knihy
Hrušková, M., Ludvík, Bedřich: Paměť stromů. Praha 2006.)