Nalezení článku ve starém časopise (1974)

Text dotazu

Dobrý den.
snažím se najít "jediný tištěný rozhovor, který (největší génius filmové hudby) Zdeněk Liška kdy poskytl": Joneš, Alois: O troch nevinných. Z pohľadu hudobného skladateľa Zdeňka Lišku. Film a divadlo r. 18, 1974, č. 1 (9. 1.), s. 16–17. , Bratislava: Obzor
Zkoušel jsem hledat tento časopis i článek na ndk.cz a google bez úspěchu.
Ocenil bych jakoukoli pomoc.

Odpověď

Dobrý den,

Film a doba ISSN 0323-2921 je slovenský časopis. Tuzemské digitální knihovny včetně Národní digitální knihovny na adrese https://www.digitalniknihovna.cz/ nabízí zejména českou produkci. Titul byl digitalizován Slovenskou národnou knižnicou v Martine a je dostupný zdarma pouze ke čtení v digitální knihovně DIKDA pro registrované uživatele pocházející z území Evropského hospodářského prostoru. Konkrétně tento článek JONEŠ, Alois. O troch nevinných: z pohľadu hudobného skladateľa Zdeňka Lišku. Film a doba. 1974, roč. 18, č. 1, s. 16–17. ISSN 0323-2921 je dostupný ke čtení po přihlášení na adrese: https://dikda.snk.sk/uuid/uuid:5fbeb123-7464-4c1f-a92a-409e9100796c.

Registrovat se můžete zdarma do této služby na adrese: https://shorturl.at/vxEJK. DIKDA nabízí registrovaným čtenářům více než milion autorsky volných i obchodně nedostupných děl (OND).

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje má titul Film a doba ve svém fondu a může poskytnou placenou papírovou kopii v souladu s platným českým autorským právem - článek není autorsky volný.