Nakladatelství Ergo

Text dotazu

Dobrý den,
v devadesátých letech min. století začaly vycházet knihy z "Edice Ergo -
česká novinka, knihy tištěné větším písmem". Tisklo je Nakladatelství
Libereckých tiskáren. Pokud vím, vyšly takto dvě knihy - Vše pro firmu od
Karla Poláčka a Zločin lorda Artura Savila od Oscara Wilde.
Nevíte, zda vyšly i další v této edici? A pokud ne, tak proč ji přestali
vydávat?
Neexistuje na českém trhu jiný podobný projekt?

Odpověď

Dobrý den,

zdá se, že v edici Ergo vyšly pouze Vámi zmíněné publikace. V Adresáři nakladatelů v ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/nak) je Nakladatelství Libereckých tiskáren vedeno jako zrušené. Zrušení nakladatelství tedy nejspíše zapříčinilo, že další publikace v edici Ergo nevyšly. Katalogy knihovnen bohužel neumožňují vyhledávat knihy dle jejich specifických vlastností (např. velikosti písma). V dalších zdrojích jako je databáze Článků v českých novinách, časopisech a sbornících (http://sigma.nkp.cz/cze/anl)či či na internetu jsme nenalezli zmínku o podobné edici, která by byla na českém knižním trhu dostupná. Se svým dotazem se můžete zkusit obrátit na některou ze specializovaných knihovnen pro zrakově znevýhodněné:

http://www.knihovny.cz/hendikepovani-uzivatele/zrakove-znevyhodneni. Je pravděpodobné, že o případné edici pro zrakově znevýhodněné by dané knihovny byly informovány.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

16.02.2010 13:16

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu