nakladatelství Cambridge Scholars Publishing

Text dotazu

Dobrý den, prosím, dá se Cambridge Scholars Publishing považovat za důvěryhodné nakladatelství? Jeden náš autor zvažuje přijetí jejich nabídky na vydání chemických skript v angličtině. Jenže je zvyklý publikovat kvalitní monografie u renomovaných vydavatelů. Jde mu i o to, aby byl text kvalitní a čitelný, dobré reprodukce grafů/obrázků/aby listy nezačaly samovolně vypadávat atp... To, co je na stránkách nakl. jsme četli.
Jako vyloženě predátorský v internetovém hodnocení označený není, ale ...Ve fondu vaší knihovny, i v pár dalších NKP, jsem dokumenty tohoto CSP našla, ale právě chemických moc není. Děkuji Vám za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

Osobně bych doporučoval v tomto časopise nepublikovat. Zaprvé, přijde mi, že časopis těží z popularity Cambridge University Press, a proto se zdá, že je s ním spojen, ačkoliv na webových stránkách uvádějí, že ne. Zadruhé, otázkou je, zda je predátorský (viz https://beallslist.weebly.com/),nejspíš ne, ale i přesto bych byl vůči tomu značně opatrný.

V tuto chvíli záleží na samotném autorovi, jak se rozhodne.