nakladatelství Cambridge Scholars Publishing

Text dotazu

Dobrý den, prosím, dá se Cambridge Scholars Publishing považovat za důvěryhodné nakladatelství? Jeden náš autor zvažuje přijetí jejich nabídky na vydání chemických skript v angličtině. Jenže je zvyklý publikovat kvalitní monografie u renomovaných vydavatelů. Jde mu i o to, aby byl text kvalitní a čitelný, dobré reprodukce grafů/obrázků/aby listy nezačaly samovolně vypadávat atp... To, co je na stránkách nakl. jsme četli.
Jako vyloženě predátorský v internetovém hodnocení označený není, ale ...Ve fondu vaší knihovny, i v pár dalších NKP, jsem dokumenty tohoto CSP našla, ale právě chemických moc není. Děkuji Vám za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, 

děkujeme za Váš dotaz.

Osobně bych doporučoval v tomto časopise nepublikovat. Zaprvé, přijde mi, že časopis těží z popularity Cambridge University Press, a proto se zdá, že je s ním spojen, ačkoliv na webových stránkách uvádějí, že ne. Zadruhé, otázkou je, zda je predátorský (viz https://beallslist.weebly.com/),nejspíš ne, ale i přesto bych byl vůči tomu značně opatrný.

V tuto chvíli záleží na samotném autorovi, jak se rozhodne.

Obor

Chemie. Krystalografie. Mineralogické vědy

Okres

--

Knihovna

Národní technická knihovna

Datum zadání dotazu

24.07.2019 11:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu