Nakladatelé e-knih

Text dotazu

Dobrý den,
existuje seznam nakladatelů e-knih v ČR? (V databázi NAK - Adresář nakladatelů v ČR nelze vyfiltrovat nakladatele, kteří vydávají právě e-knihy.)

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

domníváme se, že soupis nakladatelů e-knih nikde není uveřejněn a je pravda, že z databáze NAK - adresář nakladatelů vyfiltrovat nelze. Doporučujeme obrátit se ještě na Svaz českých knihkupců a nakladatelů http://www.sckn.cz/, ale nejsme si jisti, jestli tam uspějete stoprocentně. Záznamy o e-knihách na jejich stránkách jsou, ale nefunguje mi třídění podle nakladatelů. Je-li to momentálně nebo vždy, by vám mohli říci právě v SČKN. E- knihy vydává např.  Euromedia Group.