nakladatel Jos. R. Vilímek

Text dotazu

Dobrý deň, prosím existuje dostupný prameň v akejkoľvek forme o katalógu všetkých kníh vydaných nakladateľstvom J.R.Vilímek počas doby jeho trvania? Ďakujem.

Odpověď

Dobrý den, pro vyhledani knih vydanych nakladatelstvim J.R.Vilimek bychom Vam doporucili vyuzit Elektronicky katalog NK CR - bazi NKC (https://aleph.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-b&local_base=nkc), ktery obsahuje informace o ceske knizni produkci od roku 1900 a  starsi zaznamy jsou prubezne doplnovany. Ve vyhledavacim formulari staci do pole "Nakladatel" zadat Vilimek (vcetne diakritiky), dotaz muzete omezit pouze na vyhledavani knih pomoci pole "Druh dokumentu", kde staci v rolovacim menu vybrat moznost Knihy. Stejne tak lze dotaz upresnit na knihy vydane v urcitem casovem obdobi v poli "Rok vydani".
Katalog podporuje zadavani rozmezi let (napr. 1900-1920), v tomto pripade je nutne dotaz zadat nasledujicim zpusobem s pomoci ? jako zastupneho znaku pro
rozsirovani: 190? or 191? or 1920.
Pri zadani Vilimek do pole Nakladatel a omezeni na Druh dokumentu Knihy jsme v katalogu vyhledali 3832 zaznamu.

Krome baze NKC muzete vyuzit i dobove seznamy, ktere nakladatelstvi Jos. R.
Vilimek vydavalo. V bazi NKC jsme jich nekolik nalezli, bohuzel vetsinou jsou ulozeny v Narodnim konzervacnim fondu (NKF) nebo v sluzebnich priruckach, pouze tri seznamy jsou soucasti prirucni knihovny Referencniho centra. Pro studium je nutne mit platny ctenarsky prukaz (https://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/stat-se-ctenarem).

* Seznam knih a hudebnin vydanych nakladem Jos. R. Vilimka knihtiskarny a nakladatelstvi v Praze ... V Praze : Jos. R. Vilimek, 1886. 31 s.
ulozeni: sluzebni prirucka Oddeleni zpracovani fondu (OZF)

* Seznam knih, casopisu, hudebnin a her vydanych nakladem Jos. R. Vilimek v Praze, nakladatelstvi, knihtiskarna ... V Praze : Jos. R. Vilimek, 1888. 188 s.
ulozeni: sluzebni prirucka Oddeleni zpracovani fondu (OZF)

* Uplny seznam knih, casopisu a hudebnin vydanych nakladem firmy Jos. R. Vilimek ... V Praze : Jos. R. Vilimek, [1896?]. 62 s.
ulozeni: sluzebni prirucka Oddeleni zpracovani fondu (OZF)

* Seznam knih, ktere vydalo nakladatelstvi Jos. R. Vilimek. Praha : Jos. R. Vilimek, [19-?]-
signatury: rok 1910 (54 H 212776), roky 1915-1916, 1918, 1922, 1935 (Narodni konzervacni fond)

* Seznam knih, casopisu, hudebnin a del umeleckych, ktere vydal nakladatel Jos. R. Vilimek. V Praze : Jos. R. Vilimek, 1927. 120 s.
signatura: 54 E 5060 (Referencni centrum)

* Seznam knih pro mladez nakladatelstvi Jos. R. Vilimek, Praha. Praha : nakladem vlastnim, [1931]. 48 s.
signatura: 54 H 4679 (Referencni centrum)

* Seznam knih pro mladez, jez vydalo nakladatelstvi Jos. R. Vilimek v Praze ... Filialka v Bratislave. V Praze : Jos. R. Vilimek, 1937. 64 s.
signatura: nesignovano (Referencni centrum)