náklad jednotlivých časopisů a knih

Text dotazu

Dobrý den, je možné někde zjistit v jakém nákladu vychází určitý časopis nebo kniha? Dříve tyto údaje byly uvedeny v tiráži, dnes často chybí. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

pokud jsou informace o nákladu knihy či časopisu uvedeny v tiráži publikace, pak se také objevují v elektronickém katalogu Národní knihovny (http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=nkc), kde zadáním výrazu do příslušného vyhledávacího pole získáte požadované dokumenty. Kliknutím na název konkrétního dokumentu se zobrazí jeho úplný záznam, údaje o nákladu bývají uvedeny v poli Poznámka. Národní knihovna má od nakladatelů právo povinného výtisku, tzn. by její fond měl v úplnosti mapovat českou knižní a časopiseckou produkci.
Na webových stránkách Unie vydavatelů (http://www.uvdt.cz/) naleznete seznam periodik (deníky, časopisy atd.), kdy u každého titulu je kromě dalších informací uveden i tištěný náklad. Tento seznam se nachází na http://www.uvdt.cz/Upload/415.xls .
Co se týče knih, bohužel se nám nepodařilo najít žádný podobný zdroj. Pokud se zajímáte o konkrétní knihu, v jejíž tiráži není náklad uveden, pak bychom Vám doporučovali konktaktovat přímo vydavatele dané publikace.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

08.01.2008 18:24

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu