náhradní rodinná péče

Text dotazu

Dobrý den, nevím kde bych mohla dohledat statistická data ohledně počtu dětí s handicapem nebo speciálními potřebami, které jsou svěřeny do pěstounské péče.

Odpověď

Dobrý den, doporučuji Vám prohlédnout si webové stránky Ústavu zdravotnických informací a statistiky, viz http://www.uzis.cz/, resp.
http://www.uzis.cz/download.php?ctg=20&search_name=vrozen&region=100&kind=21
&mnu_id=6200. Naleznete zde i Zdravotnickou ročenku 2005 - http://www.uzis.cz/download.php?ctg=10&search_name=ročenka&region=100&mnu_id=5300, ale tyto údaje bohužel neobsahuje.

případně následující odkazy:
Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí (http://www.arpzpd.cz/), Středisko náhradní rodinné péče (http://www.nahradnirodina.cz/),  Národní rada osob se zdravotním postižením (http://www.nrzp.cz/kontakty-kde-nas-najdete/), Ministerstvo zdravotnictví (http://www.ministerstvozdravotnictvi.cz/), Ministerstvo práce a sociálních věcích (http://www.mpsv.cz),  Český statistický úřad (http://www.czso.cz/) - rubrika Obyvatelstvo, Lidé a společnost, Zdravotnictví.

Obor

Sociologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

27.11.2007 12:52

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu