nahlášení novorozence na pojišťovnu

Text dotazu

Dobrý den, nemohu nikde najít jak je to s
nahlášením na pojišťovnu novorozence. do kolika dnua atd. děkuji

Odpověď

Dobrý den,

zákon stanovuje povinnost oznámit narození pojištěnce do 8 dnů ode dne narození zdravotní pojišťovně, u které je pojištěna matka dítěte v den jeho narození. Oznámení o narození pojištěnce provádí zákonný zástupce novorozence a lze jej uskutečnit písemně nebo osobně v příslušné zdravotní pojišťovně (můžete využít rovněž elektronickou podatelnu, pokud je na internetových stránkách příslušné zdravotní pojišťovny zřízena) předložením rodného listu dítěte. Pokud by nahlášení neprováděla přímo matka, bude pravděpodobně nutné uvést nějaké její osobní údaje, např. rodné číslo, příp. předložit její občanský průkaz.

Bližší informace naleznete na Portálu veřejné správy - http://portal.gov.cz/zivotnisituace?uzel=527&POSTUP_ID=89&PRVEK_ID=716 , případně na stránkách příslušné pojišťovny (např. Všeobecná zdravotní pojišťovna - http://www.vzp.cz/klienti/informace/registrace-k-vzp/novorozenec ).

Obor

Právo

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

01.08.2011 11:09

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu