Nabízelo ČR někdy Chorvatsko pronájem pobřeží?

Hluboko z 90. let si vybavuji zprávu z večerního zpravodajství podle které mělo Chorvatsko nabídnout ČR pronájem některého svého městečka na pobřeží na 99.let což ve stylu Hongkongu mělo řešit tehdy ne úplně dobrou ekonomickou situaci Chorvatsko. Odhaduji že zpráva měla být zveřejněna někdy mezi lety 1995 a 1999. Databáze Anopress I Kramerius me v tomto ohledu nepomohly. Děkuji.

daná zpráva opravdu českými novinami proběhla, a to v druhé polovině ledna roku 1999. V databázi Anopress můžete k danému tématu nalézt následující články:

* čtk. Vztyčí se česká vlajka u moře?. Hospodářské noviny.1999, 16.2., s. 17.
* čtk. Chorvatsko žádné území nenabízí. Blesk. 1999, 17.2., s. 2.
* čtk. Pronájem pobřeží nabídl Záhřeb také Slovensku. Mladá fronta DNES, 1999, 17.2., s. 9.
* BOROVIČKA, B. Pronájem pobřeží je nesmysl. Právo. 1999, 20.2.,s. 12.

Použité zdroje

Licencovaná databáze Anopress

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

30.03.2020 18:19