Myši patří do nebe

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o radu, odkaz na recenze díla Ivy Procházkové - Myši patří do nebe.
Podle Slovníku české literatury po roce 1945 jsem si na toto dílo našla pouze dvě recenze z knižních publikací.
Děkuji za další případné odkazy.

Odpověď

Dobrý den,

recenze na literární díla můžete nejsnáze vyhledat především ve dvou online zdrojích:

* článková báze ANL - články v českých novinách, časopisech a sbornících (volně dostupné na adrese http://aleph.nkp.cz/F/), články evidované od r. 1991

* databáze Ústavu pro českou literaturu AV ČR - databáze jsou volně dostupné na adrese http://www.ucl.cas.cz/cs/databaze/bibliograficke-databaze

Báze ANL:

* Šubrtová, Milena. Patří myši do nebe?. Ladění, 2010, 15 (20)(3), s. 45-[46]. ISSN 1211-3484.

Recenze na: Procházková, Iva. Myši patří do nebe. -- Praha : Albatros, 2006

* Šubrtová, Milena. Patří myši do nebe?. Ladění, 2006, 11 (16)(3), s. 13-14. ISSN 1211-3484.

Recenze na: Procházková, Iva. Myši patří do nebe. -- Praha : Albatros, 2006

* Matouš, Kryštof. Nebe je bezva, ale jenom na chvíli. Host, 2006, 22(10), s. 112. Zlatý máj 2006, s. 112. ISSN 1211-9938.

Recenze na: Procházková, Iva. Myši patří do nebe : --ale jenom na skok. -- Praha : Albatros, 2006. -- ISBN 80-00-01558-7

Ústav české literatury AV ČR - Bibliografie české literární vědy (1961 - červenec 2012):

* Provazník, Jaroslav. Pro děti .In: Lidové noviny. - Roč. 19, č. 163 (15. 7.), příl. Orientace, s. 6. - 2006

Recenze. Myši patří do nebe [próza] / Iva Procházková. - Praha : Albatros

* Čeňková, Jana. Iva Procházková, Myši patří do nebe. In: A2. - Roč. [2], č. 34 (23. 8.), s. 28. - 2006

Recenze v rubrice Knihy. Myši patří do nebe [próza] / Iva Procházková. - Praha : Albatros, 2006. - 103 s.

* Horáčková, Alice. Báječné knížky nejen pro děti. In: Mladá fronta Dnes. - Roč. 18, č. 89 (16. 4.), s. B6. - 2007

Soubor recenzních glos, představující knihy nominované na cenu Magnesia Litera v kategorii dětská literatura. Myši patří do nebe [kniha pro děti] / Iva Procházková # Tomáš Garrigue Masaryk [kniha pro děti] / Renáta Fučíková # Kouzelný svět Gabriely [kniha pro děti] / Pavel Brycz

* Horáčková, Alice. Českou knihu roku napsal Rumun. In: Mladá fronta Dnes. - Roč. 18, č. 94 (23. 4.), s. B6. - 2007

Článek, podávající přehled knih a osobností, oceněných cenou cenu Magnesia Litera. Peníze od Hitlera [román] / Radka Denemarková # Oblast ticha [sbírka básní] / Stanislav Dvorský # Myši patří do nebe [kniha pro děti] / Iva Procházková # Slabost pro každou jinou pláž [próza] / David Zábranský

* -kul-. Kniha roku je z Rumunska : Překvapivé rozhodnutí poroty cen Magnesia Litera. In: Týden. - Roč. 14, č. 17 (23. 4.), s. 90. - 2007

Článek, podávající přehled knih a osobností, oceněných cenou cenu Magnesia Litera. Peníze od Hitlera [román] / Radka Denemarková # Oblast ticha [sbírka básní] / Stanislav Dvorský # Myši patří do nebe [kniha pro děti] / Iva Procházková # Slabost pro každou jinou pláž [próza] / David Zábranský # Grandhotel [próza] / Jaroslav Rudiš

* V Německu známější než doma : V Česku dělala uklízečku, v zahraničí dostává ceny. In: Mladá fronta Dnes. - Roč. 20, č. 42 (19. 2.), příl. Magazín Dnes (č. 7), s. 61. - 2009

Portrét spisovatelky I. Procházkové, zaměřený zejm. na její tvorbu pro děti. Myši patří do nebe [próza pro děti] / Iva Procházková # Únos domů [próza pro děti] / Iva Procházková

* Malý princ není pro děti : Beseda o podobách a proměnách literatury pro děti a mládež. Diskutovali Viola Fischerová, Iva Procházková, Ivan Binar, Martin Reissner ; Připravil Martin Reissner. In: Host. - Roč. 25, č. 10 (10. 12.), s. 8-14. - 2009

Přetisk diskuse o literatuře pro děti a mládež. Doplněno o biograficko-bibliografické poznámky o účastnících diskuse. Myši patří do nebe [próza pro děti] / Iva Procházková # Bibiána píská na prsty [próza pro děti] / Ivan Binar # O Dorotce a psovi Ukšukovi [próza pro děti] / Viola Fischerová # Malý princ [próza] / Antoine de Saint-Exupéry