Může mít vozík veteránské značky?

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mě, jestli je možné aby měl vozík za auto veteránské značky. Některé starší vozíky z doby komunismu jsou dnes již de facto historické sběratelské kousky, bylo by možné mít je na veteránských značkách? Popřípadě existuje už takový případ?
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

pokud zamýšlíte provozovat vozidlo na veteránských značkách, bude muset takové vozidlo projít testováním historických vozidel, které zajišťuje Federace klubů historických vozidel České republiky FKHV ČR. Na sekretariátu jsem ověřil, že vozík starší 30 let je skutečně možné mít na veteránských značkách, pokud ovšem splní podmínky pro získání průkazu historického vozidla. Pro více informací se informujte na sekretariátu FKHV ČR.

Sekretariát FKHV ČR
Lucie Maxová
e-mail: sekretariat@fkhv.cz
+605 78 78 58
https://www.fkhv.cz/info/