Může lednice fungovat také jako topič?

Text dotazu

Dobrý den,
bydlíme v rodinném domě a vajíčka schováváme v lednici ve venkovní kůlně, tu máme ale vypnutou. Dnes jsme zjistily že nám všechna vajíčka popraskala mrazem a proto bych se chtěl zeptat, co by se stalo pokud by byla lednička zapnutá. Fungovala by v mrazech naopak jako topení a dokázala udržet teplotu okolo 4 stupňů nad nulou i když venku je velmi výrazně pod nulou? Je to pro mě velikou záhadou a pro klidný spánek bych na tuto otázku potřeboval znát odpověď. Předem za ni velice děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

v první řadě byste měl vědět, že vám odpovídá knihovník a nikoliv odborník na chladící systémy, popř. lednice. 

Lednice jsou přístroje, které jsou přímo vyráběné za účelem snižování teploty a proto dlouhodobě správně fungují jen v prostorách s teplotou, pro kterou jsou určeny (viz klimatická třída - http://www.frostservis.cz/page.php?txt=technicke_info nebo http://www.chadt.cz/abc/Klimaticka-trida.html?dal=136). Nejsou přizpůsobeny na to, aby prostor vevnitř ohřívaly. Tudíž pokud klesne vnější teplota pod nastavenou teplotu vnitřního prostoru, ten se pomalu začne ochlazovat také a chladící systém se přestane spínat. Navíc samotný chladící systém není přizpůsobený pro chod v extrémně nízkých teplotách a začne být poruchový.

Obor

Fyzika a příbuzné vědy

Okres

--

Knihovna

Knihovna Matematicko-fyzikální fakulty UK

Datum zadání dotazu

01.03.2018 23:23

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu