Musikalienhandlung Mariahilfeestrasse 86 Vídeň

Text dotazu

Hledám informace o Musikalienhandlung Mariahilfeestrasse 86 Vídeň
Majitel byl Julius Chmel. Vlastním jeho notové desky s ůpravou od prof.Prosniz z roku 1897.

Odpověď

Dobrý den,

bohužel o samotném obchodu s hudebninami na Mariahilfe Strasse 86 ve Vídni není mnoho, pro nás dostupných, informací. Víme jen, že obchod založil i s hudebním nakladatelstvím sám pan Julius Chmel. Jak dlouho tento obchod s hudebninami fungoval se mi bohužel nikde nepodařilo vypátrat. Dnes je v této budově provozována prodejna společnosti T - Mobile.
Více informací je o samotném majiteli. Julius Chmel se narodil 16.5.1854, Halitch v Rakousku. Vystudoval gymnázium a obchodní akademii ve Vídni a poté otevřel již zmíněný obchod s hudebninami a hudební nakladatelství na Mariahilfe Stasse. Sám dále studoval zpěv u Josefíny Richtrové. Stal se známým oratorním pěvcem ve Vídni i v zahraničí. V roce 1889 zpíval se značným úspěchem ve městě Bayreuthu (Bavorsko ). Několikrát vystupoval i ve Vídni.
Na těchto stránkách: http://www.bosworth.at/deutsch/KarlKomzak.html
naleznete některá díla, která vyšla v jeho nakladatelství.

Zdroje:
http://musicsack.com/PersonFMTDetail.cfm?PersonPK=100403303

RIEMENS, Leo; KUTSCH, K.J.Großes Sängerlexikon. 3.vyd. Bern : Saur,1997-2002

( sign. MUS II A 102/1, ve studovně hudebnin NK ) KOSEL.Hermann.Cl.,Deutch-Osterreichisches Kunster-und Sriftschteller - Lexikon. Wien: 1902-06.
sign. GEN Pb 0002, studovna rukopisů a starých tisků NK )