Musí se povstat, pokud do místnosti vstoupí ministr?

Text dotazu

Dobrý den,

jaká prosím platí pravidla pro povstání, pokud do místnosti vstiupí ministr , popř jiný činitel? Musí se vůbec někdy povstat?

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

informaci jsme hledali v různých titulech o etiketě, níže uvedené  jednoznačně říká:

Faux pas při projevování úcty povstáním: * Zůstat sedět, přijde-li společensky velmi významná osoba * Sedět, když ostatní (okolí či partner) stojí * Sednout si bez vyzvání * Sedět při společenském aktu představování

Zdroj: RÝZNAR, Ladislav. Společenský protokol v různých kulturách, aneb, Místní zvyklosti důležité pro pracovní kontakty. Kunovice: Evropský polytechnický institut, 2008, s. 43. ISBN 978-80-7314-141-7. Dostupné také z: https://ndk.cz/uuid/uuid:3b705745-3478-44a3-b90c-8606d494a12d

Domníváme se, že ministr je společensky významná osoba, proto povstání je v tomto případě na místě.