Multimédia

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit, zda byste mi nenapsali vysvětlení pojmu: multimédium. Prosím Vás o přesnou citaci s názvem zdroje a čísla stránky, kde se tento pojem nachází. Vím, že tento pojem se nachází v knize 101 praktických rad- multimédia od Ch. Lewise a od Sokolowského P. Multimédia- sučasnost budoucnosti. Děkuji moc za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu dotazu jsem našla následující:

ve Vámi uvedené knize:

Lewis, Chris. Multimédia. Z angl. přel. Jiří Bartoň . 1. vyd. Praha : Ikar, 1998. 71 s. (101 praktických rad). ISBN 80-7202-287-3. str.8

Mutimédia - multimédia, to je kombinace mnoha typů médií na jediném nosiči - text, obrázky, animace, video a zvuk. Jsou též interaktivní, uživatel je ovládá a vybírá si. Multimediální počítače vytvářejí kvalitní zvuk, trojrozměrnou grafiku, digitalizované fotografie a filmové animace. Jsou to užiteční pomocníci a při vzdělávání, nabízejí nesmírné možnosti i ve světě obchodu a zábavy v domácím prostředí.

dála na internetu:

zdroj - http://cs.wikipedia.org/wiki/Multimédia

Multimédia jsou oblast informačních a komunikačních technologií, která je charakteristická sloučením audiovizuálních technických prostředků s počítači či dalšími zařízeními. Jako multimediální systém se označuje souhrn technických prostředků (např. osobní počítač, zvuková karta, grafická karta nebo videokarta, kamera, mechanika CD-ROM nebo DVD, příslušný obslužný software a další), který je vhodný pro interaktivní audiovizuální prezentaci.

Od počátku 90. let minulého století se začalo používat označení multimediální aplikace nebo multimediální software, které využívaly kombinace textových, obrazových, zvukových či animovaných nebo filmových dat. V roce 1991 vydalo konsorcium pod vedením společnosti Microsoft specifikaci standardního multimediálního počítače (MPC). Ta byla v dalších letech několikrát aktualizována, dnes jsou prakticky všechny osobní počítače multimediální.