možnost využití služeb

Text dotazu

Dobrý den,
můžete mi, prosím, sdělit zda je možno využívat vaše služby i pro člověka, který není oficiálně nevidomý? Moje sestra čeká na neurologickou operaci a bohužel jedním z příznaků nemoci je velmi zhoršený zrak. Celý život hodně četla a teď je odkázaná pouze na rádio. Nějaké audioknihy jsme nakoupili, ale bohužel je to velmi finančně náročné, zvlášť když musíme zajistit i její čtyři děti. Byla bych velmi ráda, kdybychom společně dokázali najít cestu, jak sestře život zpříjemnit. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

lidé nevidomí i slabozrací mohou využívat služby zvukové knihovny. Podmínkou registrace do zvukové knihovny je prokázání faktu, že uživatel má zrakovou vadu, která mu znemožňuje číst. Proto je potřeba navštívit očního (tj. odborného) lékaře, aby potvrdil svým razítkem formulář, který najdete na webových stránkách zvukové knihovny (v části Dokumenty – Potvrzení očního lékaře): https://www.knihovnahk.cz/pro-verejnost/pujcovny/zvukova-knihovna. Můžete použít také přímo odkaz na formulář (v pdf): https://www.knihovnahk.cz/files/tinymce/potvrzeni-khhk.pdf.

Plně postačuje vyplnění jména a příjmení, razítko lékaře a datum. Diagnózy se nevyplňují, nepotřebujeme je. Pro další informace (např. půjčování, technické dotazy atd.) se můžete obrátit přímo na zvukovou knihovnu a zavolat na telefonní číslo 495 075 026 nebo napsat na e-mail zvukk@knihovnahk.cz.

Také je možné využít služby hudebního oddělení, kde podmínka prokázání zrakové vady není, a audioknihy si půjčovat tam.