Možnost naskenování několika stran z publikace dostupné ve studovně a poslání emailem

Text dotazu

Dobrý den, jaký by byl nejsnadnější postup, pokud potřebuji naskenovat a zaslat emailem jen několik stran z knihy, která je dostupná jen ve studovně? Potřeboval bych cca jen 9 stran ze starého slabikáře, který jsem měl v 1. třídě - ovšem nemohu se tak snadno do Prahy dostavit osobně. Děkuji za odpověď!

Odpověď

Dobrý den,

 

kopie z exemplářů ve fondu NK je možné si objednat přes Oddělení referenčních a meziknihovních služeb na mailové adrese reference@nkp.cz. Z důvodů omezení vyplývajících z autorského zákona můžeme ovšem poskytnout pouze tištěnou kopii. Cena je 2,50 Kč za 1 stranu ve formátu A4 (černobílý tisk), popřípadě 14,50 Kč za 1 stranu v témž formátu v případě barevného tisku. K tomu připočítáváme 30 Kč paušálního poplatku za přípravu předloh, balné ve výši 35 Kč a poštovné dle tarifů České pošty. Ceny se řídí platným Ceníkem placených služeb a poplatků NK ČR (http://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/cenik) a jsou včetně DPH. Jedinou přístupnou formou digitální kopie knihy jsou fotografie pořízené samostatně pomocí vlastního fotoaparátu, jedná se ale skutečně o aktivitu, kterou musí vykonat uživatel sám při osobní návštěvě knihovny - NK tuto možnost jako službu na zakázku nenabízí.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

08.02.2018 18:11

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu