Mozart, Requiem - slova latinsky

Text dotazu

Dotaz:
Prosím, kde naleznu nezkrácené libreto k Mozartovu Requiem v latině.
Také hledám nezkrácená libreta ke klasickým italským operám.

Odpověď

Dobrý den,

v Hudebním oddělení Národní knihovny se Vámi hledané libreto Mozartova Requiem nachází. U služby ve studovně hudebnin si o něj můžete zažádat, signováno je BC 1475 TEXTY. V již zmíněném oddělení můžete získat i libreta k některým italským operám. Obraťte se prosím na personál tohoto oddělení, který Vám ochotně zodpoví Vaše dotazy a ověří, zda se Vámi hledaná libreta ve sbírkách Národní knihovny nacházejí.
Přístup k do Hudebního oddělení NK ovšem musíte být čtenářem Národní knihovny. Více se o Národní knihovně a Studovně hudebního oddělení dozvíte na stránkách: www.nkp.cz ( Národní knihovna ), http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=weba_oh_stud1.htm ( Studovna hudebního oddělení )