Mozart

Text dotazu

Dobrý den, v roce 2006 měla být v rámci Mozartova výročí vydána velká sada, snad 100 nebo i více cd jeho hudbou. Můžete mi prosím poradit jak se sada jmenuje?

Odpověď

Dobrý den, ano, máte pravdu, v roce 2006 bylo vydáno kompletní dílo W.A.Mozarta na CD vydavatelstvím Phillips pod názvem Mozart Edition, český název Mozart - kompletní edice.
Tento komplet obsahoval 180 CD a byl sestaven z nejlepších nahrávek katalogu firem Deutsche Gramofon, Decca a Phillips.
První vydání tohoto kompletu bylo rozebráno, druhé je stále na trhu pod výrobním číslem 464 660-2. Cena kompletu je 25 999,- Kč.
Dalším vydavatelem byla firma Brilliant Classic, která celé Mozartovo dílo vydala v kompletu 170 CD.

Podrobnější informace, případně objednání kompletu je možné v prodejně Široký dvůr, Loretánské náměstí 4, Praha l , tel: 220 515 403, http://www.cdmusic.cz/knihovny/hradeckralove2006/cdmusicczbilek.htm.