Moyzesova ulice

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, po kom je pojmenováná Moyzesova ulice v
Ostravě - Porubě. A popřípadně proč je po "tom někom" pojmenována. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
vysvětlení původu názvu "Moyzesova ulice" v Ostravě - Porubě můžete nalézt v osmém čísle časopisu PRIO (Porubská radnice informuje občany) z roku 2004.
Píše se zde:
"Moyzesova - 100 m dlouhá ulice má svůj název od roku 1961. Slovenský skladatel Alexander Moyzes (1909 -1984)patří k hlavním osobnostem meziválečné slovenské hudby. Je autorem orchestrálních děl, instrumentálních koncertů, opery Udatný král, komorních skladeb, úprav lidových písní, scénické, filmové a jiné hudby."

(http://www.moporuba.cz/cs/o-porube/media-a-zpravodajstvi/prio-radnicni-zpra
vodaj/archiv/archiv-casopisu-prio/prio_0804.pdf)