Motivace k vytváření nových sportovních aktivit

Text dotazu

Dobrý den,
pro svoji výzkumnou DP sháním podklady a literaturu k tématu motivace
sportovců k vytváření nových sportovních aktivit. Mé téma spadá jak do oboru
psychologie a sociologie, tak do tělesné výchovy a sportu. Zajímají mě
majoritně důvody k vytvoření nové sport.aktivity, např. jako u spojení
orientačního běhu a jízdy na běžkách či horském kole - MTB OB a SKI OB.
Propojení dvou již praktikovaných aktivit k vytvoření nové aktivity. Předem
děkuji za cenné rady, zdroje a meteriály

Odpověď

Dobrý den,

hledali jsme v katalozích Národní knihovny ČR - elektronickém katalogu NK ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/nkc ), Souborném katalogu ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/skc ) i bibliografické článkové databázi ANL (http://aleph.nkp.cz/cze/anl , ale žádný dokument, který by se nějakým způsobem vztahoval k Vašemu tématu, jsme bohužel nenalezli.

Domníváme, že určité informace by mohly být obsaženy v zahraničních placených databázích, které obsahují články, včetně abstraktů, často doplněné o plné texty. Tyto zdroje jsou v knihovnách přístupné registrovaným uživatelům, nabídka zdrojů se také může v jednotlivých knihovnách lišit podle jejich zaměření či oboru. Přehled databází přístupných registrovaným uživatelům Národní knihovny je k dispozici na https://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdroju, v databázích je možné vyhledávat přímo z počítačů ve vybraných studovnách nebo prostřednictvím vzdáleného přístupu i mimo budovu knihovny (bližší informace viz https://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/vzdaleny-pristup).

Zároveň bychom Vám doporučili navštívit některé odborné knihovny, které budou mít pravděpodobně nejvhodnější zdroje k uvedené problematice. Jedná se zejména o Ústřední tělovýchovnou knihovnu Fakulty tělesné výchovy a sportu UK v Praze (https://ftvs.cuni.cz/FTVS-552.html), Knihovnu univerzitního kampusu Masarykovy univerzity v Brně (http://www.ukb.muni.cz/kuk/ ), která zahrnuje rovněž fondy knihovny Fakulty sportovních studií, nebo Ústřední knihovnu Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity (http://www.ped.muni.cz/wlib/neweb/index.php ), jež má Katedru tělesné výchovy.

Obor

Tělesná výchova a sport. Rekreace

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

31.01.2012 09:54

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu