Motivace k výkonu

Text dotazu

Dobrý den,

mohu vás požádat o doporučení literatury na téma motivace k výkonu? Na toto
téma budu psát bakalářskou práci. V teoretické části bych se ráda zabývala
motivací k výkonu obecně a výzkumnou část bych ráda zaměřila na dotazování
se (inspirovat se budu dotazníkem motivace k výkonu LMI), tudíž bych vás
ještě ráda požádala o typy na literatury týkající se vytváření a
vyhodnocování dotazníků, pokud něco takového existuje

Odpověď

Dobrý den,

k tematice motivace k výkonu je možné vyhledat několik dokumentů v elektronickém katalogu Národní knihovny ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/nkc) nebo Souborném katalogu ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/skc) zadáním spojení výkonová motivace do pole Předmět. Níže uvádíme příklady nalezených publikací:

* FACOVÁ, Věra. Motivace a sociální potřeby v praxi. Valašské Meziříčí : Obchodní akademie a VOŠ, 2009. -- 39 s. ; 30 cm. ISBN 978-80-254-4205-0 (kroužková vazba)

* pedagogická psychologie * motivace * výkonová motivace * osobnost * agresivita

* SVOBODA, Jan. Motivace a vznik závislostí. Ostrava: Ostravská univerzita v Ostravě, 2008. 31 s. ; 30 cm. ISBN 978-80-7368-422-8.

* výkonová motivace * školní psychologie

* OSECKÁ, Lída; ŘEHULKOVÁ, Oliva. Složky výkonové motivace: pokus o typologii. Brno: Akademie věd České republiky, Psychologický ústav, 1996. 12 s.; 30 cm. (Výzkumné zprávy ; č. 1/1996, ISSN 1211-2631). ISBN 80-238-3284-0.

* ŘEHULKOVÁ, Oliva; OSECKÁ, Lída. Výkonová motivace ve škole. Brno: Akademie věd České republiky, Psychologický ústav, 1996. 13 s.; 3 cm. (Výzkumné zprávy, ISSN 1211-2631 ; č. 7/1996). ISBN 80-238-3277-8 .

* Vaněk, Miroslav; HOŠEK, Václav; MAN, František. Formování výkonové motivace. Praha: Univerzita Karlova, 1982 (Gottwaldov: MTZ). 218 s.: tb., schémata ; 25 cm. (Univerzita Karlova, Praha).

V elektronickém katalogu NK ČR můžete vyhledávat také pomocí naskenovaných obsahů dokumentů, zde jsme nalezli také 2 publikace obsahující kapitolu o motivaci k výkonu, jsou ovšem zaměřeny již na konkrétní oblast.

* SLEPIČKA, Pavel; HOŠEK, Václav; HÁTLOVÁ, Běla. Psychologie sportu. Praha: Karolinum, 2006. 230 s. ; 21 cm. ISBN 80-246-1290-9

* Vztahy v dospívání / editoři Petr Macek a Lenka Lacinová. Brno: Barister & Principal, 2006. 196 s. : il. ; 24 cm. ISBN 80-7364-034-1.

Podobným způsobem můžete hledat i citace článků v článkové databázi ANL - Články v českých časopisech, novinách a sbornících (http://aleph.nkp.cz/cze/anl ), články jsou excerpovány také z odborných periodik z oboru psychologie. Mezi nalezenými články se objevil také jeden vztahující se k dotazníku LMI:

* HOSKOVCOVÁ, S.; NIEDERLOVÁ, M. Dotazník motivace k výkonu LMI - zjištění o studentech ekonomie. In: Psychologie v ekonomické praxi. ISSN 0033-300X.

Roč. 42, č. 3/4 (2007), s. 59-62.

Publikace zabývající se dotazníkovými šetřeními a jejich vyhodnocováním lze v elektronickém katalogu NK CR vyhledat zadáním výrazu dotazník? (? slouží pro pravostranné rozšíření termínu) do pole Předmět. Např.:

* ŘEZANKOVÁ, Hana. Analýza dat z dotazníkových šetření. Praha: Professional Publishing, 2010. 217 s. : il. ; 25 cm. ISBN 978-80-7431-019-5.

* DILLMAN, Eva. Mail and internet surveys : the tailored design method. 2nd ed., 2007 update with new internet, visual, and mixed-mode guide. Hoboken: John Wiley & Sons, c2007. xviii, 523 s. : il. ; 25 cm. ISBN 978-0-470-03856-7.

* KOHOUTEK, Rudolf. Metoda dotazníku pro pedagogy. [Ostrava]: Item ; Brno: CERM, 1998. 30 s. ; 25 cm. -- (Společenské vědy. NZ). ISBN 80-7204-067-7 (CERM : brož.).

* psychometrie -- metody * pedagogická psychologie -- metody * psychodiagnostika -- metody * psychologický výzkum -- dotazníky

Příručku k dotazníku LMI má dle Souborného katalogu ČR (http://aleph.nkp.c/cze/skc) ve fondu také Knihovna Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (viz záznam v katalogu:

http://ckis.cuni.cz/F/?func=find-c&local_base=CKS01&ccl_term=IDN%3D001017737&pds_handle=GUEST&pds_handle=GUEST).

* SCHULER, Heinz; PROCHASKA, Michael. Dotazník motivace k výkonu - LMI. Praha: Testcentrum, 2003. 93 s. : il.

Dokumenty pro základní orientaci v dané problematice jsou k dispozici také na internetu, např.:

* http://fse1.ujep.cz/materialy/KSP_reissova_OMARmaterial06.pdf

* http://www.unifr.ch/ztd/HTS/inftest/WEB-Informationssystem/cs/4cz001/5cbc8f64f2f44ecc85d40d5102b241a8/hb.htm

* http://is.muni.cz/th/52732/fss_m_a2/Motivace_k_vykonu_studentu_distancniho_studia.doc

Další dokumenty by vám mohly doporučit také knihovny zaměřené na oblast společenských věd, jako např. Knihovna Fakulty sociálních věd UK (http://knihovna.fsv.cuni.cz/).