Moliér nebo Hemingway

Text dotazu

Dobrý den,

řešíme spor o autorství věty "Ze všeho věčného je láska nejkratší". Já tvrdím, že jde o výrok Moliéra a kamarádka zase, že je autorem Hemingway. Kdo z nás dvou má pravdu a vyhraje sázku? Nebo jsme mimo obě a řekl to někdo jiný?

Děkujeme za rozhřešení

Odpověď

Dobrý den,

autorem věty „Ze všeho věčného je láska nejkratší.“ nebo v obměně „Ze všeho, co je věčné, je láska nejkratší.“ Je autorem Jean-Baptiste Poquelin zvaný Molière.

Literatura:

DUŠEK, Václav, ed. Aforismy, bonmoty, citáty: o ženách, o mužích a o lásce. Vyd. 1. Praha: Motto, 1999. ISBN 80-7246-041-2., s 74.

Více citátů od tohoto autora můžete nalézt na této webové stránce:

http://www.databazeknih.cz/citaty/jean-baptiste-poquelin-117