Móda - druhy, styly

Text dotazu

Druhy stylů aneb mody a něco o modě.

Odpověď

Dobrý den,

pokud hledáte jakékoliv informace o módě, stylech apod. doporučila
bych Vám internetový vyhledávač www.google.cz. Do vyhledávacího pole
zadáte klíčová slova dotazu, tj. móda styly, móda druhy apod.
Dostanete nepřeberné množství odkazů a můžete vybírat, co se Vám
nejlépe hodí. Stejně můžete postupovat v jakémkoliv knihovnickém
katalogu, např. www.caslin.cz. Ve vyhledávacím formuláři vyberete
možnost "Předmět, klíčová slova apod." a do prázdného pole zadáte 1
klíčové slovo, ve druhém řádku vyberete stejnou možnost a zadáte druhé
klíčové slovo atd. O konkrétní pomoc můžete zažádat i v jakékoliv
knihovně.

Dále bych Vám doporučila zkusit na www.google.cz klíčové slovo ve
spojení s konkrétním architektonickým stylem, např. móda baroko, móda
první republika atd.

Přikládám některé mnou nalezené odkazy:
http://historie-mody.wz.cz/historiemody.html
http://evinamar.blog.cz/rubrika/historie-mody

Citace titulů:
Současní módní návrháři. editoři Terry Jones a Susie Rushtonová ; [Z
angličtiny přeložila Jana Novotná]. Praha? : Slovart, c2006. 191 s.
(Ikony). ISBN 80-7209-841-1.
Máchalová, Jana. Móda 20. století. Jana Máchalová. Praha : Lidové
noviny, 2003. 229 s. (Dějiny odívání). ISBN 80-7106-587-0.