mlynářská učebnice, slovník

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali vyšla v období do roku 1896 nějaká učebnice pro mlynáře (mistry i tovaryše) nebo výkladový slovník mlynářské techniky. Zajímá mě česky i německy psaná práce. Děkuji

Odpověď

Dobrý den, v příloze záznamy několika knih + jednoho periodika. Jde o věci v němčině, česky jsme nezjistili nic. Pro danou dobu to ale není až tak zvláštní. Ve fondech NK ČR je z uvedených pouze kniha F. Kicka. Některé starší ročníky časopisu Die Mühle má Státní technická knihovna.
Záznamy posíláme podrobné (jsou odděleny přerušovanou čarou), snad si podle nich lze udělat přesnější obrázek o knihách.