mluvící knihy

Text dotazu

Nikde jsem v Plzni,v knihovně nenašla mluvící knihy pro nevidomé,jako mají jiné knihovny.Prosém o sdělení zda o takovéto službě uvažujete,myslím si, že i nevidomí občané mají právo na tyto \"knihy\". Děkuji za odpověď.

Odpověď

Pravděpodobně máte na mysli tzv. "zvukové knihy" o kterých píšete pod názvem mluvící knihy. Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje provozuje již 25 let Knihovnu pro nevidomé, přičemž toto pracoviště je nějvětší v našem kraji. Zde je značný fond těchto nahrávek určený nevidomým uživatelům. Nahrávky jsou k použití pro registrované uživatele a nepůjčují se běžným čtenářům. Fond je zasílán bezplatnou službou hrazenou státem a knihovna spolupracuje se Slepeckou knihovnou K.J. Macana v Praze, která je garantem nahrávek i výměnného fondu pro obdobná pracoviště v ČR.. Více informací můžete získat na http://www.svkpl.cz/slepecka.htm. Knihovna sídlí v Jagellonské ulici č. 1, Plzeň a je opatřena zvukovým systém pro nevidomé.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje v Plzni

Datum zadání dotazu

30.11.2007 11:07

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu