Mistrovství Evropy žen ve fotbale

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych podrobné informace týkající se Mistrovství Evropy žen ve fotbale od roku 1984 do roku 2005 - konkrétně jména všech hráček vítězných týmů (1., 2. i 3. místo) a data jejich narození. Prosím Vás o poskytnutí těchto informací, resp. odkazů na zdroje. Za odpověď předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

většina publikací týkající se světového fotbalu se bohužel o ženském fotbalu a jeho soutěžích zmiňuje velmi okrajově nebo vůbec. V žádném zdroji se nám nepodařilo nalézt podrobné informace o sestavách vítězných týmů Mistrovství Evropy.

Přehled výsledků semifinálových a finálových zápasů ME žen ve fotbale můžete nalézt např. v publikaci: Macho, Milan. Zlatá kniha fotbalu. Praha: Nakladatelství XYZ, 2006. ISBN 80-87021-35-5. Str. 483.

Podobné informace naleznete i na následujících internetových stránkách:

UEFA https://www.uefa.com/womenseuro/history/ 

Encyklopedie Wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Women's_Championship

Pro získání takto podrobných informací bude asi nezbytné prohlédnout zejména sportovní deníky a fotbalové časopisy (popř. běžné deníky) z období konání jednotlivých mistrovství. Jedná se např. o Československý sport, Fotbal, Gól, Hattrick, Sport atd. Všechny zmíněné tituly si můžete vyhledat v elektronickém katalogu Národní knihovny - bázi NKC (https://aleph.nkp.cz/cze/nkc) zadáním příslušného výrazu do pole název, počet výsledků vyhledávání je možné omezit výběrem "Seriály/periodika" v poli Druh dokumentu. Údaje o možnostech výpůjčky najdete pod ikonkou Exempláře. Pokud vlastníte platný čtenářský průkaz NK ČR, periodika si můžete ihned objednat ke studiu do studovny, expedice ze skladu trvá přibližně 2 hodiny.

V případě, že byste starší ročníky časopisů v online katalogu nenalezla, zkuste hledat ještě v naskenovaných katalozích RetrIS (https://retris.nkp.cz/Catalog?sigla=ABA001), kde si v záložce Katalogy zvolte Generální katalog III (obsahuje dílové a periodické dokumenty do r. 1995). V naskenovaných katalozích není možné vyhledávat, pouze prohlížet abecedně řazené lístky. Příklad: Československý sport - GK III - zásuvka Soupis/O - Správa/U, číslo záznamu 364, signatura 54 A 2248. Důležitý je rozpis jednotlivých ročníků časopisu, pohybujte se pomocí šipek pod odkazem Kontakt. I zde si časopis můžete rovnou objednat do studovny pomocí odkazu Objednat titul, kde vyplníte jednoduchý formulář.

Obor

Tělesná výchova a sport. Rekreace

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

12.12.2007 18:52

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu