Místní pověsti Mělnicka a Kokořínska

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych zjistila, jaké vyšly knihy
místních pověstí Mělnicka a hlavně Kokořínska.

Odpověď

Dobrý den,

v elektronickém katalogu Národní knihovny ĆR (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc) a Souborném katalogu ČR jsme k Vašemu dotazu nalezli pouze dvě publikace, obě se týkají pověstí Kokořínska:

* CINIBULK, Josef B. Kokořín, starý hrad český: Jeho historie, pověsti a
zajímavosti: Kokořín obnovený. Praha: nákl. vl., 1920 (R. Březina). 111 s. :
barev. obr. příl. ; 8°

* DOLEŽALOVÁ, Jiřina; UZEL, Karel. Máchův kraj - Kokořínsko. Praha: Regia, 2007. 207 s. : il. ; 22 cm. ISBN 978-80-86367-64-4.
 * české pověsti * Kokořín-oblast (Česko) -- dějiny * Máchovo jezero-oblast
(Česko) -- dějiny * Máchův kraj (Česko) -- dějiny
Obsah: http://toc.nkp.cz/NKC/200707/contents/nkc20071726804_1.pdf

Pověsti a legendy Mělnicka a Kokořínska by také mohly být zahrnuty do
následujících publikací:
* HULPACH, Vladimír. Báje a pověsti z Čech a Moravy. Střední Čechy. Praha :
Libri, 2002. 175 s. ; 21 cm. ISBN 80-7277-091-8.

* LEV, František. Středočeské pověsti. Český Těšín : Agave, 2002. 365 s. :
il. ; 22 cm. ISBN 80-86160-74-2.

* MORAVEC, Otakar. Dávno-nedávno, daleko-nedaleko: pohádky, pověsti a
šibaliny středních Čech. Praha: Středočeské nakladatelství a knihkupectví,
1985 (Liberec : SG 01). 136 s. : obr. (většinou barev.) ; 26 cm.

* Tajemný hlas minulosti: pověsti ze středního Polabí / sebral a poznámkami
opatřil Jiří F. Musil. Praha : NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2002. 149
s. : il. ; 21 cm. -- (Mythologie. Texty ; sv. 4). ISBN 80-7106-489-0.

* Truhlice pověstí a starých příběhů Středního Polabí / shromáždil a upravil
Bohumil Tuzar. Nymburk: Vega-L, 2009. 427 s. : il., faksim. ; 21 x 23 cm.
ISBN 978-80-87275-12-2.

* Čert a mlynář: pověsti z Polabí / [na motivy lidových pověstí napsal]
Oldřich Lichtenberg; [ilustrace Jaroslav Dodal]. [Praha] : Arcadia Art
Agency, 2008. 91 s.: barev. il. ; 31 cm. ISBN 978-80-903418-1-4.

* VOKOLEK, Václav. Posvátná místa středních Čech: neznámé Čechy. Praha :
Mladá fronta, 2009. 259 s. : il. (většina barev.) ; 18 x 24 cm. ISBN
 * střední Čechy * posvátná místa * poutní místa * posvátné hory * posvátné
stromy * pohanství * křesťanství * památky * sakrální památky * kostely *
poutní kostely * baziliky * kaple * sochy * legendy *

* VOKOLEK, Václav. Posvátná místa středních Čech. II. díl: neznámé Čechy /
Václav Vokolek ; fotografie Malvína Nálevková. Praha: Mladá fronta, 2010.
291 s. : il. (většina barev.) ; 18 x 24 cm. ISBN 978-80-204-2147-0.
* střední Čechy (Česko) * historie * posvátná místa * památky * sakrální
stavby * kláštery * chrámy * kostely * synagogy * hřbitovy * sochy * jeskyně
* studánky * legendy *