místní noviny

Text dotazu

Dobrý den, v letech 1930-1937 můj praděděček v nějakých místních hradeckých novinách uveřejnil zprávu o tom, že se nenese odpovědnost za dluhy svého syna a nebude je platit. Nevíte, v kterých novinách by to mohlo být a jestli tyto noviny je možné najít on-line a prohledat si je ?

Odpověď

Dobrý den,

shodou okolností jsem nedávno na podobný "inzerát" narazila v Kraji Královéhradeckém, takže se domnívám, že byste to mohla najít tam. Digitalizovaný časopis najdete v Krameriu Studijní a vědecké knihovny  https://kramerius.svkhk.cz/uuid/uuid:ef1f2a7a-f8b9-11e0-b67e-00155d0111ff  

Vámi zmiňované ročníky jsou přístupné v režimu DNNT, takže když kliknete na zvolený ročník a poté na jednotlivá čísla, objeví se Vám text a v něm je odkaz na přihlášení. Na ten kliknete, zaškrtnete "Souhlasím s podmínkami použití" a potom kliknete na modré tlačítko "Přihlásit knihovním účtem / eduID. Ze seznamu pak vyberete Knihovnu města Hradce Králové a zadáte své přihlašovací údaje, kterými se přihlašujete do svého čtenářského konta (číslo průkazky a PIN ve formátu RokRokMěsícMěsícDenDen). Pak ještě potvrdíte tlačítko "Ano, akceptuji" a můžete si noviny prohlížet. Můžete i hledat v dokumentu, takže lze zadat jméno Vašeho pradědečka do vyhledávacího pole a mělo by ho to najít.

Pokud byste měla ještě nějaké dotazy, napište.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

Hradec Králové

Knihovna

Knihovna města Hradce Králové

Datum zadání dotazu

15.06.2022 10:24

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu