místní noviny

Text dotazu

Dobrý den, v letech 1930-1937 můj praděděček v nějakých místních hradeckých novinách uveřejnil zprávu o tom, že se nenese odpovědnost za dluhy svého syna a nebude je platit. Nevíte, v kterých novinách by to mohlo být a jestli tyto noviny je možné najít on-line a prohledat si je ?

Odpověď

Dobrý den,

shodou okolností jsem nedávno na podobný "inzerát" narazila v Kraji Královéhradeckém, takže se domnívám, že byste to mohla najít tam. Digitalizovaný časopis najdete v Krameriu Studijní a vědecké knihovny  https://kramerius.svkhk.cz/uuid/uuid:ef1f2a7a-f8b9-11e0-b67e-00155d0111ff

Vámi zmiňované ročníky jsou přístupné v režimu DNNT, takže když kliknete na zvolený ročník a poté na jednotlivá čísla, objeví se Vám text a v něm je odkaz na přihlášení. Na ten kliknete, zaškrtnete "Souhlasím s podmínkami použití" a potom kliknete na modré tlačítko "Přihlásit knihovním účtem / eduID. Ze seznamu pak vyberete Knihovnu města Hradce Králové a zadáte své přihlašovací údaje, kterými se přihlašujete do svého čtenářského konta (číslo průkazky a PIN ve formátu RokRokMěsícMěsícDenDen). Pak ještě potvrdíte tlačítko "Ano, akceptuji" a můžete si noviny prohlížet. Můžete i hledat v dokumentu, takže lze zadat jméno Vašeho pradědečka do vyhledávacího pole a mělo by ho to najít.

Pokud byste měla ještě nějaké dotazy, napište.