Miloš Brom

Text dotazu

Dobrý den, obracím se na Vás z dotazem, zda mi můžete zdělit informace o autorovu Miloši Bromovi, který napsal knihu o Spiritismu, jaké knihy ještě případně napsal, případně zda je něco o tomto autoru známo. Velice děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

o Miloši Bromovi jsme bohužel v biografických a dalších zdrojích nenalezli žádné podrobnější informace. V Souborném katalogu ČR
(http://sigma.nkp.cz/cze/skc) se nám podařilo vyhledat ještě další dvě publikace, na kterých se podílel Miloš Brom, ale domníváme se, že se nejedná o téhož autora.

* Kronika Klubu filatelistů 02-4 Jindřichův Hradec. Díl 2, 1982-1991 / Připravil [a] úvod [napsal] Miloslav Nekola ; [Doslov] Miloš Brom. -- Jindřichův Hradec : Klub filatelistů, 1991 (Jihočes. tiskárny 6). -- 51 s. ; 20 cm

* Z poštovní historie okresu Jindřichův Hradec : Sborník-průvodce stejnojm.
prop. výstavou poštovní historie, Jindřichův Hradec 20. 10.-10. 11. 1984.
Díl 2.. -- Jindřichův Hradec : Okr. muzeum : Klub filatelistů 02-4, 1984. --
86 s. : obr. ; 20 cm + 1 obr. + Opravy k 1. dílu Brom, Miloš Kořínek, Jan, jr.

Miloš Brom je stručně zmíněn pouze na internetu (uvedeno "úředník, spiritista"), ale nemusí se jednat o ověřený zdroj - http://www.doktorfaust.estranky.cz/stranka/www.doktorfaust.estranky.cz .
Informace o autorovi by mohly byt obsaženy v samotné knize Spiritismus a minulé životy (Bratislava: Eko-konzult, 2001. 143 s. ISBN 80-89044-04-2), kterou však nemáme v Národní knihovně ČR k dispozici, proto do ní nemůžeme nahlédnout.