Michel de Nostradame

Text dotazu

Dobrý den, je možné sehnat k přečtení original překlad předpovědí od Michel de Nostradama?
Děkují za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

knihy s proroctvími od Michel de Nostradama si můžete vypůjčit například v Národní knihovně.
Dokumenty v češtině naleznete v elektronickém katalogu - NKC ( https://aleph.nkp.cz/cze/nkc ) zadáním výrazu "Nostradame" do vyhledávacího pole autor.

K objednání a poté zapůjčení knihy je však nutné být registrovaným čtenářem Národní knihovny a mít platný čtenářský průkaz. 

Dokumenty od Michel de Nostradama v originálním jazyce jsou již staršího data, proto ještě nejsou zpracovány do elektronické databáze. Jsou však přístupné z naskenovaných katalogů RETRIS (https://retris.nkp.cz/Catalog?sigla=ABA001 ). Na hlavní stránce zvolte záložku Katalogy a poté Generální katalog I, skříň Musil - Novotný E, zásuvka Noti - Novak H a čísla záznamů 226, 228, 229. Požadovaný titul si můžete ihned objednat pomocí odkazu Objednat titul, kde vyplníte potřebné informace. K objednání není potřeba čtenářský průkaz, k vyzvednutí knihy již ano. Před případnou návštěvou knihovny bych doporučila ověřit, zda je dokument připraven k vypůjčení buď v záložce Objednávky - položka Stav objednávky, nebo ve Vaší emailové schránce, kam Vám přijde upozornění o možnosti vypůjčení/nevypůjčení, pokud svůj email do objednávky zadáte.

Nostradamovy publikace má ve fondu i několik dalších knihoven, pro ověření dostupnosti použijte Souborný katalog ČR
( https://aleph.nkp.cz/cze/skc ) - pro krajské a odborné knihovny nebo Souborný katalog SKAT (http://www.skat.cz) - pro městské knihovny.

Odkazy na Nostradamova díla můžete nalézt i na internetu (česky nebo anglicky), ovšem netušíme, nakolik je možné je považovat za důvěryhodné a v případě překladů odpovídající.

http://www.sacred-texts.com/nos/index.htm
http://www.crystalinks.com/nostradamus.html

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.12.2007 13:40

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu