Mezinárodní rating rizik zemí pro mezin. obchod.

Text dotazu

Dobrý den,
odkažte mě, prosím, na konkrétní elektronické zdroje, kde bych mohl získat
přístup k aktuálním mezinárodním ratingům rizik zemí pro mezinárodní
obchod. Na přednáškách VŠE je doporučován COFACE, FITCH, MOODYs. Coface
disponuje pro školy napr. databází cofanet. Jakými zdroji pro srovnávání
rizik zemí pro mezinárodní obchod Vysoká škola ekonomická disponuje

Odpověď

Pro Vasi tematiku neni na VSE primo specializovana databaze, jak popisujete

nize.

Domnivam se, ze nejvice vhodna z soucasne kolekce elektronickych

informacnich zdroju VSE je databaze GMID - Global Market Information

database (viz http://www.vse.cz/zdroje/vypis.php?ID_zdroje=101)

(GMID je rozsáhlý informační zdroj pro oblast průzkumu trhu, který

zpřístupňuje zhruba 4 milióny statistik a 15 000 analýz o spotřebitelích,

průmyslových odvětvích, podnicích a zemích světa včetně komentářů od

expertů pro dané oblasti. GMID obsahuje jak historická data, tak rovněž i

prognózy dalšího vývoje trhu.)

Z volne dostupnych zdroju je zajimavy zdroj CIA World Factbook -

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/index.html